ایزوگام دیوار با چسبندگی و کیفیت فوق العاده

ایزوگام دیوار معمولاً برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و همچنین نفوذ گرمای خورشید بسیار موثر عمل می کند. یکی از محل هایی که اصولاً پوشش داده می شود دیوارهای ساختمان، استخرها، زیرزمین، دیوارهای عمودی و موارد بسیار دیگری است. در مناطقی که مخصوصاً بارش باران زیاد است این امر متداول است و از عایق های رطوبتی با چسبندگی بالا استفاده می شود. در ادامه به معرفی محصولات مناسب مانند ایزوگام حلزون WP3000 و ایزوگام بردین WP4000 و برخی از مزایای انواع ایزوگام برای عایق کاری دیوارهای بیرونی و نماهای جانبی ساختمان اشاره و آن ها را بررسی می کنیم.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام جزو مصالح ساختمانی بسیار مهم است که نقش اساسی در ماندگاری و حفظ طول عمر ابنیه های فنی وساختمان دارد. به‌ طور کلی ایزوگام یا همان لایه عایق قیری به موادی گفته می‌شود که انتقال حرارت، صوت، رطوبت و انرژی را میان دو مکان مجاور یکدیگر به تأخیر انداخته و یا متوقف سازند.
بنابراین می توان گفت ایزوگام ها باعث کاهش اتلاف و هدر رفتن انرژی می‌شوند. ایزوگام با ترکیبی از چند نوع قیر و مواد افزودنی مختلف مانند پودر تالک، مواد پلیمری، الیاف بافته و نبافته پلیمری و فیلم پلی اتیلن و در تولید برخی از انواع ایزوگام از روکش آلومینیومی ساخته می­شوند.

یکی از تولیداتی که امروزه در ساختمان ها استفاده می شود انواع ایزوگام دیوارهای بیرونی و نمای ساختمان و دیواره های استخرها، دیوارهای زیرزمین و دیوارهای عمودی است که نقش مهمی در بازتاب نور و جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان دارد.

چرا از ایزوگام استفاده می کنیم؟

از دلایل اصلی و عمده استفاده از عایقکاری و ایزولاسیون، ضد آب کردن تأسیسات و تجهیزات مورد نظر بخصوص آنهایی که در معرض رطوبت و تابش قرار دارند می­باشد.
در این میان ایزوگام‌ های تولید شده بر پایه قیر پلیمری به دلیل سهولت تهیه و خواص چسبندگی خوب، کاربرد وسیعتری از سایر عایق ها در ساختمان و ابنیه های فنی و راهسازی دارند.
برای اصلاح انعطاف‌ پذیری عایق‌ها و ایزوگام در مقابل سرما، قیر را با اصلاح کننده‌ هایی همچون پودر تالک مخلوط می‌کنند. به این دلیل که هر یک از این اصلاح‌ کننده‌ها با نفوذ در بین ترکیبات قیر با آنها ترکیب می‌ شوند تا معایب قیر را برای تولید هر چه بهتر ایزوگام برطرف کنند.

کارخانه تولید ایزوگام هیرمان با نوآوری و خلاقیت در تولید انواع ایزوگام دیوار مانند ایزوگام های طرح دار و استفاده از قیر پلیمری خالص تولید انواع عایق های رطوبتی در کشور را ارتقا داده است.

ایزوگام دیوار با مارک بردین با ضخامت 4 میل
ایزوگام بردین دلیجان با ضخامت 4 میل

ضخامت و وزن یک رول ایزوگام دیوار

ویژگی‌های یک ایزوگام مناسب فقط به خواص فیزیکی آن ارتباط پیدا نمی‌کند، بلکه مشخصات شیمیائی عایق‌ها بسته به نوع کاربرد هنگامی که بر روی سطوح یا مکان های مختلف نصب می‌شوند و مورد تنش و کشش‌های مختلفی قرار می‌گیرند می‌تواند مقاومت لازم را از خود بروز داده و در غیر اینصورت موجب تضعیف و یا حتی پارگی آن گردند.
به همین دلیل بستر قیری اولیه انواع ایزوگام و یا ایزوگام دیوار را با الیافی که بتوانند در مقابل کشش مقاومت کنند همراه می‌سازند و به این ترتیب ایزوگام با درجات کیفیت مختلف و ضخامت ها و وزن های متفاوت ساخته و تولید می شوند.

ایزوگام ها بر اساس مکان مورد استفاده از انواع مختلف تولید می شوند که شما می توانید با تماس با مشاورین هیرمان بهترین نوع و با کیفیت ترین نمونه تولیدات را بر اساس قیمت مورد نظر انتخاب و برای خرید اقدام نمائید.

ایزوگام یک لایه، دولایه و سه لایه چه تفاوت هایی باهم دارند؟

ایزوگام ها بسته به تعداد لایه های بکار رفته در تولید آنها انواع و دسته بندی های گوناگونی دارند که تعریفی از هر کدام از انواع ایزوگام و دسته بندی آن ها بر اساس لایه ایزوگام و همین طور تفاوت هایی که بر اساس آن دارند می توان اشاره نمود.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 • تعریف ایزوگام تک لایه

بستر ایزوگام تک لایه فقط لایه پلی استر سوزنی را دارد و در زمان عبور از حوضچه قیر مذاب با آن ترکیب شده و تشکیل لایه ایزوگام را می دهند. معمولا در مکان هایی که شکل هندسی نامتوازن دارند مثل محل تقاطع پی و ستون و همین طور در مکان هایی مانند بالکن های سرپوشیده و آشپزخانه ها که آبریز کمتری دارند از ایزوگام  یک لایه استفاده می شود.

 • تعریف ایزوگام دولایه

بستر این نوع ایزوگام از دو لایه ی پلی استر و تیشو تشکیل شده است که در فرایند تولید با هم وارد سینی قیر مذاب می شوند. به این ترتیب که هردوی لایه ها بر روی هم قرار می گیرند و از حوضچه مذاب قیر رد می شوند. ایزوگام دولایه بین 3.5 تا 5 میلیمتر ضخامت دارد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 • تعریف ایزوگام سه لایه

در تولید این نوع ایزوگام، یک لایه مفتول سیمی یا پلی استر به ایزوگام دولایه اضافه می شود و سپس وارد سینی قیر مذاب می شوند. معمولاً این نوع ایزوگام برای ساختمان ها استفاده نمی شود که بخاطر وزن بیشتر در جاهای خاص کاربرد دارد. هر سه نوع ایزوگام می توانند روکش فویل آلومینیمی و نایلون و پودر تالک در تولید خود بهره ببرند.

ایزوگام دیوار و ایزوگام پشت بام اصولاً با روکش آلومینیوم (ایزوگام فویل دار) تولید شده و می تواند نور خورشید را به خوبی منعکس کند.

تفاوت ایزوگام ساده با فویل‌ دار

امروزه و با پیشرفت دستگاه ها و اضافه شدن به تجربه تولید کنندگان در تولید ایزوگام‌ها تنوع فراوانی را مشاهده می‌کنیم.از جمله :

 • ایزوگام دیوار ساختمانها
 • ایزوگام پی ساختمان
 • ایزوگام ایرانبیت
 • ایزوگام پشت بام
 • ایزوگام لوله های فاضلاب
 • ایزوگام استخرها، سدها و تونل ها
 • ایزوگام های سفارشی و انواع ایزوگام صادراتی.

ایزوگام بدون روکش یا همان ساده روکش آلمینیومی ندارد و بیشترین کاربرد آن، برای عایق کاری در سرویس‌های بهداشتی، حمام و یا پی ساختمان می‌باشد. ایزوگام بدون روکش، سبک‌تر، ارزان‌تر و برای زیرسازی کاربرد دارد.کف و دیوار آشپرخانه نیز می‌تواند به عنوان محلی برای کاربرد ایزوگام بدون روکش انتخاب شود.
ایزوگام فویل دار از جمله ایزوگام دیوار یکی از پرمصرف ترین و رایج ترین انواع ایزوگام در تولید و مصرف است.

برای اطلاع از چگونگی نصب ایزوگام روی سیمان سفید، ایزوگام دیوار زیرزمین، و نصب ایزوگام روی آجر می توانید با کارشناس فروش ارتباط بگیرید.

ایزوگام حلزون با چسبندگی فوق العاده به هر سطحی میچسبد (مثل حلزون) در این ویدیو تست کامل چسبندگی این محصول اقتصادی را مشاهده مینمایید.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه


مزایای استفاده از ایزوگام دیوار برای ساختمان ها

به صورت خلاصه به چند مزیت ایزوگام دیوار ساختمان ها و عایق کاری دیوارهای ساختمانی اشاره می کنیم:

 • ایزوگام وزنی سبک دارد

با توجه به اینکه سطح بیرونی دیوارهای ساختمان برای تحمل وزن زیاد ساخته نشده است، استفاده از عایقی با وزن کم مثل ایزوگام یک مزیت برای این بخش به حساب می‌آید.

 • نصب ایزوگام روی دیوار سیع و آسان است

نصب ایزوگام دیوار نسبت به روش های دیگر آسان تر و سریع تر استو هزینه ها را کاهش میدهد.

 • عایق کاری ساختمان در برابر سرما و گرما

ایزوگام دیوار می‌تواند مانع جذب گرمای آفتاب توسط دیواره‌های بیرونی ساختمان شود و همچنین مانع خروج گرما یا سرمای داخل ساختمان به بیرون می‌شود در نتیجه در هزینه‌های انرژی ساختمان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

 • قیمت ایزوگام مناسب تر است
همچنین بخوانید:
کارخانه ایزوگام شرق دلیجان استان مرکزی

قیمت ایزوگام دیوار با هزینه های نصب نسبتاً مقرون به صرفه است و با احتساب مدتی که این عایق قابل استفاده است، توجیه اقتصادی دارد.

 • نمای ارزان قیمت برای ساختمان و جلوگیری از آسیب لایه‌های سیمانی

ایزوگام فویل‌دار یا ایزوگام طرح‌دار علاوه بر اینکه مزایای فوق را دارد، همچنین گاهی به عنوان پوششی جهت نمای ساختمان استفاده می‌شود و هزینه‌های استفاده از سنگ و آجر را جهت نمای ساختمان کاهش می‌دهد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

ایزوگام دیوار را می توانید از بین ایزوگام فویل دار ساده و ایزوگام طرح دار با توجه به نوع آب و هوا و میزان بارندگی و با مشاوره کارشناسی با واحد فروش هیرمان خریداری کنید.

بهترین جنس ایزوگام دلیجان برای پشت بام

عایق‌بندی رطوبتی سقف و دیواره‌های خارجی ساختمان را می‌توان رایج‌ترین استفاده از ایزوگام دانست.معمولاً برای پوشاندن سطح پشت بام‌ها از ایزوگام‌هایی با روکش آلومینیومی استفاده می‌کنند زیرا این روکش باعث بازتاب آفتاب شده و به نوعی عایق حرارتی نیز محسوب می‌شود که می‌تواند تا حد زیادی از گرم شدن ساختمان جلوگیری کند.
برای پوشاندن دیوارهای خارجی نیز از ایزوگام‌ دیوار و ایزوگام‌هایی با روکش طرح دار استفاده می‌شود تا علاوه بر عایق بودن از زیبایی نمای ساختمان کاسته نشود.

یکی از مهم ترین دلایل رایج بودن استفاده از ایزوگام دیوار و پشت بام، دوام بالای این عایق رطوبتی در برابر تغییرات آب و هوایی و راحتی در نصب و انعطاف بالا است که امکان پوشش کامل تمامی قسمت‌ها به ویژه گوشه و کنارهایی که دسترسی به آنها سخت است را می‌دهد.

اهمیت نصب ایزوگام در ساختمان

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم عایق‌بندی رطوبتی ساختمان به وسیله ایزوگام یکی از رایج‌ترین انواع عایق‌بندی در کشور ما است. از ایزوگام می‌توان برای پوشاندن پشت بام و دیوارهای خارجی، و در داخل ساختمان برای عایق‌بندی سرویس بهداشتی، حمام، زیر زمین، و یا حتی برای عایق‌بندی نما استفاده کرد.
البته در عایق‌بندی‌های داخلی و نمای ساختمان پس از ایزولاسیون به وسیله ایزوگام، روی آن به وسیله یک لایه سیمان پوشانده می‌شود تا نصب کاشی و سنگ به سادگی صورت بگیرد و مانعی برای چسبندگی وجود نداشته باشد.

می توانید با واحد فروش ایزوگام هیرمان تماس گرفته و با مشاوره های کارشناسی اقدام به خرید بهترین ایزوگام دیوار به صورت عمده نمایید.

ایزوگام استخر با کیفیت بالا

استخرها از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توانند باعث نفوذ نم و رطوبت به پی ساختمان شده و خسارت‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.از این رو عایق بندی استخرها به ویژه استخرهای سرپوشیده از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار هستند.
در استخرهای سرپوشیده معمولاً تمام فضای داخلی از جمله کف و دیوارها نیز عایق بندی می‌شوند تا مانع از نفوذ نم به داخل ساختمان شوند. ایزوگام برای عایق بندی استخرها بسیار مناسب است زیرا با وزن کم مانع از اعمال وزن اضافی به ساختمان می‌شود و از سوی دیگر به وسیله یک لایه سیمان به سادگی می‌توان سطح آن را کاشی کاری کرد. همچنین به دلیل داشتن دوام بالا نیاز به تعویض‌های زودهنگام ندارد.

ایزوگام 4 میل بردین دلیجان به عنوان گزینه مناسب برای دیوار توصیه می شود. ایزوگام دیوار بایستی وزنی سبک داشته و قابلیت انعطاف پذیری آن بالا باشد. ایزوگام های طرح دار هیرمان گزینه ای جدید و با زیبایی خاص برای آب بندی استخر هستند.

ایزوگام طرح دار آجری برای دیوارها
ایزوگام طرح دار در رنگ ها و طرح های بسیار زیبا

اهمیت زمان نصب و اجرای ایزوگام

برای ایزوگام کردن پشت بام و یا ایزوگام دیوار هر زمانی مناسب نیست. بهترین زمانی که متخصصین شرکت ما پیشنهاد می کنند فصل تابستان به خصوص اوایل شهریور ماه می باشد، زیرا در این ماه پشت بام خشک و گرم است و پس از تمیز کردن گرد و غبار و مواد اضافی از سطح می توانیم اقدام به نصب عایق رطوبتی هیرمان نماییم.
انتخاب این بازه زمانی باعث می‌شود در فصل سرما و باران گرفتار رطوبت و عوامل موثر در کاهش کیفیت نصب نشوید و همچنین اگر ایراد یا خرابی در پشت بام وجود داشته باشد هنگام بارش باران باعث نفوذ رطوبت و خرابی جبران ناپذیر نشود.

اگر عمر مفید ساختمان برای شما اهمیت دارد باید با استفاده از ایزوگام مرغوب، عایق کاری مناسبی را برای منزل خود داشته باید. با توجه به فراوانی انوع عایق های رطوبتی، ویژگی های ایزوگام مرغوب و یک خرید خوب، می توانید با آرامش در منزل خود زندگی کنید.

قیمت بهترین ایزوگام دیوار در تهران

ایزوگام دلیجان انواع مختلفی دارد که هر برند با برندی دیگر کیفیتی متفاوت دارد با این اوصاف از این پس از فروشندگان نام دقیق برند را بپرسید تا محصولی تقلبی عایدتان نشود و متاسفانه با توجه به معروفیت منطقه دلیجان، عده ای سودجو در مناطق شهریار و کرج و تهران و مشهد و تبریز و برخی شهرهای دیگر اقدام به تولید ایزوگام با پسوند دلیجان کرده اند که از لحاظ کیفیتی در پایین ترین و برترین حالت تولید می شود که لطمه بزرگی به این صنعت زده است.

برای انتخاب و خرید بهترین ایزوگام دیوار و سایر انواع عایق رطوبتی با واحد کارشناسی فروش هیرمان تماس بگیرید.

بهترین ایزوگام برای نصب روی دیوار

در بین انبوه تولیداتی که در بازار مشاهده می کنید شاید انتخاب و خرید بهترین ایزوگام دبوار کاری دشوار باشد. محصولات هیرمان هر یک قابلیت های مخصوص به خود داشته و برای کاربردی خاص توصیه می شوند.
ایزوگام بردین دلیجان با ضخامت 4 میلیمتر یکی از گزینه های بسیار عالی برای نصب ایزوگام دیوار است. این محصول وزنی سبک و استحکامی فوق العاده دارد.
ایزوگام پلیمری بردین دلیجان را می توانید با بهترین قیمت و مستقیم از درب کارخانه خریداری کنید. این محصول مقاومت بالایی داشته و پس از نصب حداقل برای 15 سال کار میکند.

شرکت ایزوگام هیرمان با محصولات متنوع

محصولات و برندهای مجموعه تولیدی هیرمان عبارتند از:

 • اولین محصول ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان که دارای بالاترین مشخصه های تولید ایزوگام در ایران است با ضخامت 5 میلی متر و وزن 50 کیلوگرم که در نوع خود بی نظیر و بی رقیب است و در حال حاضر به کشورهای مختلفی صادر می شود. کد محصول:WP5000
 • دومین محصول ایزوگام صادراتی بردین دلیجان است که این محصول با مشخصات استاندارد در ضخامت 4 میلی متر و وزن 42 کیلوگرم تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود. کد محصول: WP4000
 • سومین محصول ایزوگام حلزون دلیجان است که این محصول طبق مشخصات استاندارد و با وزن 40 کیلوگرم و ضخامت 3.5 میلی متر تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود. کد محصول: WP3000
 • ایزوگام طوفان شرق دلیجان
 • ایزوگام های طرح دار صادراتی بردین و حلزون دلیجان
ایزوگام حلزون دلیجان با چسبندگی عالی
ایزوگام WP 3000 حلزون دلیجان

خرید محصولات هیرمان مستقیم از کارخانه

برای خرید ایزوگام دیوار و یا بهترین محصولات دیگر شرکت ایزوگام هیرمان به آن میپردازیم:

 1. راه اول: خرید غیر حضوری از طریق تماس با واحد فروش شرکت ایزوگام هیرمان و سپس ثبت سفارش
 2. راه دوم: خرید حضوری از طریق مراجعه به دفتر مرکزی شرکت در تهران و یا مراجعه به کارخانه در دلیجان
 3. راه سوم: خرید غیر حضوری از طریق ارتباط با واحد فروش در شبکه های اجتماعی شرکت و سپس ثبت سفارش

در پایان از همراهی شما برای مطالعه این مقاله سپاسگزاریم و خریدی موفق و مطمئن را با هیرمان تجربه کنید.

فرق ایزوگام سقف با ایزوگام دیوار چی هست؟

تفاوتی ندارند ولی ایزوگام دیوار باید از نظر وزنی سبک تر باشد. ایزوگام حلزون WP3000 یا ایزوگام بردین WP4000 پیشنهاد میشود.

فرق ایزوگام ساده و فویلدار چیست؟

فویلدار، دارای فویل الومینیومی است و برای سقف مناسب است است ولی ساده نایلکس است و برای داخل ساختمان و سرویس ها مناسب است و نور آفتاب نمیخورد.

همچنین بخوانید

guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x