ایزوگام چیست ؟

ایزوگام چیست؟ می خواهیم در این مقاله در خصوص این مبحث صحبت کنیم که اصلاً عایق رطوبتی ایزوگام (isogam) چیست و چه کاربردی دارد؟ و از نظر تعداد لایه و روکش به چند دسته تقسیم می شود؟
ایزوگام، عایق رطوبتی هست که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به هر سطح و مکانی استفاده می شود و مهمترین ماده تشکیل دهنده آن قیر هست، علاوه بر قیر، الیاف تیشو و الیاف پلی استر و فویل آلومینیومی و مواد پلیمری دیگر هست که در ایزوگام استفاده می شود و باعث می شود یک لایه قیر مانند ایجاد شود و جلوی رطوبت را بگیرد و باعث عدم نفوذ رطوبت به هر سطح و مکانی می شود.

موارد کاربرد ایزوگام چیست ؟

در این قسمت می خواهیم در مورد مکان ها و جاهایی صحبت کنیم که ایزوگام قابلیت استفاده دارد، در مرسوم ترین جایی که نصب ایزوگام استفاده می شود پشت بام منازل و ساختمان ها و سرویس های بهداشتی و کف آشپزخانه هست.
علاوه بر این موارد ایزوگام برای سردخانه ها، استخرهای آب کشاورزی و تفریحی، پوشش لوله ها و عایق کاری لوله های فلزی، از نظیر لوله های نفت و گاز، سقف مرغداری ها، سقف سوله ها و روی هر سطحی که شما فکر می کنید ایزوگام قابلیت نصب دارد و باعث عدم نفوذ رطوبت خواهد شد.
ایزوگام چیست را این گونه پاسخ می دهیم که نوعی پوشش مقاومت است که از قیر و الیاف مختلف مصنوعی ساخته شده و به وسیله گرما چسبانده می شود تا از نفوذ آب و ورطوبت به لایه های زیرین خود جلوگیری کند.
در بیش‌ر ساختمان‌ها در مرحلهٔ پی و فونداسیون و در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ها و پشت‌بام، ایزولاسیون با عایق رطوبتی ایزوگام صورت میگیرد که معمولاً عمر آن حداقل 10 سال می باشد.

ایزوگام چیست؟ عایق رطوبتی که بر پایه قیر و استفاده از الیاف تیشو و پلی استر بسته به نوع ایزوگام با لایه های مختلف و روکش های متفاوت تولید میشود.

ایزوگام بردین دلیجان با کیفیت عالی
ایزوگام بردین دلیجان با قیر پلیمری

مواد تشکیل دهنده ایزوگام

ایزوگام چیست ؟در واقع ایزوگام هایی که در بازار وجود دارند بسته به این که محصول بصورت تک لایه و یا دولایه ساخته می شود، الیاف تیشو و پلی استر وارد تشتک قیر شده و سپس با مواد پلیمری (قیر پالایشگاهی) و یا قیر دمیده آغشته شده که در مرحله آخر و خروجی ضخامت ایزوگام تنظیم می شود و سپس فویل آلومینیومی به لایه آغشته به مواد چسبیده و وارد حوض آب شده و سرد می شود.
در مرحله بعدی هم پلاستیک به لایه پشت آن اضافه شده و ایزوگام در مرحله آخر وارد آسانسور ذخیره‌ سازی می‌شود.همچنین در پایان کار فن‌های خشک‌ کننده عملیات خشک کردن ایزوگام را انجام داده تا آن را بتوان رول کرده و به شکل مخروطی درآورده شود.
ایزوگام تشکیل شده از لایه‌های مختلفی است که باعث شده تا مقاومت بسیار بالایی در برابر بارش باران، برف و رطوبت داشته باشد که این لایه‌ها شامل: لایه‌ پلی‌اتیلن (polyethylene film) یا پودر معدنی (mineral powder) یا فویل آلومنیوم (aluminum foil)، بافت (tissue)، پلی‌استر (polyester) و مواد افزودنی ویژه لایه‌ پلی‌اتیلن (polyethylene film) می‌باشد.

انواع ایزوگام کدام است؟

انواع ایزوگام از نظر لایه به سه دسته تقسیم می شود مورد اول که به آن ایزوگام تک لایه گفته می شود، یک لایه تشکیل شده معمولاً لایه داخلی تشکیل دهنده آن، الیاف پلی استر یا لایه اسپان باند هست، این ایزوگام ها چون تک لایه هستند دارای انعطاف بالاتری است.
نوع دیگری از ایزوگام که به آن ایزوگام دولایه گفته می شود، از دو لایه داخلی الیاف پلی استر و الیاف شیشه استفاده شده است الیاف شیشه یا اصطلاحاً تیشو برای استحکام بیشتر ایزوگام استفاده می شود و ایزوگام به راحتی خم نمی شود و معمولاً دوام بالاتری هم دارد نسبت به ایزوگام تک لایه و جذب قیر بالاتری دارد و همین باعث می شود کیفیت این ایزوگام نسبت به ایزوگام تک لایه بالاتر باشد.
ایزوگام نوع دیگری که هست به ایزوگام سه لایه معروف است که این ایزوگام از سه لایه الیاف داخلی استفاده شده که این نوع ایزوگام با جذب قیر بالاتر دارای کیفیت بالاتر است و برای استحکام آن از مفتول های سیمی استفاده می شود. این محصول برای مصارف خاص تولید می شود و مصارف عمومی ندارد.

برای مشتریان این سوال پیش می آید که در حال حاضر بهترین ایزوگام چیست؟ در جواب این سوال باید بگوییم بهترین ایزوگامی که با توجه به کیفیت و قیمت مناسب آن در ایران استفاده می شود ایزوگام دولایه است. در ادامه بهترین مارک ایزوگام را هم معرفی می کنیم.

انواع ایزوگام از نظر روکش کدام است؟

تا اینجا متوجه شدیم که ایزوگام چیست و الان به این نکته می پردازیم که ایزوگام ها از نظر روکش هم دسته بندی شده و به 4 دسته تقسیم می شوند:

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 • ایزوگام فویل دار
 • ایزوگام ساده یا پودری
 • ایزوگام طرح دار
 • ایزوگام سنگریزه ای

یک نوع ایزوگام، ایزوگام فویل دار است که روی ایزوگام از فویل آلومینیومی استفاده شده است و فویل فقط جهت جلوگیری از نور آفتاب استفاده شده و تاثیری در کیفیت ایزوگام ندارد و این نوع ایزوگام برای مکان هایی که در معرض نور خورشید است استفاده می شود.
نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام ساده یا اصطلاحاً پودری یا بدون روکش است که روی ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از پودر معدنی یا پلاستیک استفاده شده است و این ایزوگام معمولاً برای زیر کار استفاده می شود مانند کف ساختمان ها و کف سرویس های بهداشتی.
نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام طرح دار یا رنگی است که این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از فویل طرح دار استفاده شده است که طرح های آن شامل آجری، چمنی، سرامیکی، چوبی و چندین طرح دیگر است.
نوع دیگر ایزوگام، ایزوگام سنگریزه ای است که روی سطح این ایزوگام به جای فویل آلومینیومی از سنگریزه های طبیعی رنگی استفاده شده است.

ایزوگام هیرمان دلیجان بهترین برند ایزوگام است که با بهترین کیفیت تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می گردد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه


مشخصات ظاهری ایزوگام استاندارد

ایزوگام استاندارد در ابعاد ۱۰*۱ متر (طول*عرض) و ضخامت ۳.۵ تا ۴ میلی‌ متر و وزن تقریبی ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم به ‌صورت رول ‌های وکیوم شده تولید می‌گردد. کارخانه تولید کننده ایزوگام باید استانداردهای اعلام شده از طرف مبادی ذیربط مانند اداره استاندارد و محیط زیست را به خوبی در تولیدات خود لحاظ کند.
انواع استاندارد با نشان‌ گذاری روی رول عایق مشخص می‌شود و این نشان ‌گذاری باید در فاصله هر دو متر روی فیلم پلی‌ اتیلنی روی عایق چاپ شود برچسب عایق نیز باید نشانه‌گذاری شود و در این نشانه ویژگی‌ هایی از جمله نوع عایق رطوبتی، تاریخ تولید، وزن، ضخامت و علامت استاندارد چاپ می‌شود.
یکی از مهمترین مواردی که با نزدیک شدن فصل سرما به آن توجه می شود انتخاب و خرید عایق رطوبتی مناسب با منطقه آب و هوایی است. در کارخانه ایزوگام دلیجان شاهد تولید انواع ایزوگام گرمسیری و ایزوگام سردسیری هستیم.

همچنین بخوانید:
ایزوگام نوع BPP

خرید ایزوگام اصل و استاندارد

از مرحله سوال ایزوگام چیست گذشته ایم و نبت می رسدبه خرید ایزوگام خوب و استاندارد. حالا آیا شما هم هنگام خرید یک ایزوگام خوب و درجه ‌یک دغدغه دارید؟ آیا شما هم در این آشفته ‌بازار ایزوگام سردرگم شده‌اید؟ آیا شما هم با این ‌همه نام شرکت‌های شبیه به هم در صنعت ایزوگام برای خرید دچار سردرگمی شده‌اید؟ نگران نباشید شرکت ایزوگام هیرمان برای انتخاب آگاهانه و بهتر در کنار شماست.
وقتی برای خرید ایزوگام تصمیم می‌گیرید با تعداد بسیار زیادی از آگهی‌ها و نام‌های مشابه ایزوگام که بیشتر آن‌ها هم از قضا دلیجان را یدک می‌کشند مواجه می‌شوید که متأسفانه تعداد بسیاری از آن‌ها غیراستاندارد و تقلبی بوده و اگر آگاهی خوبی نسبت به ایزوگام و برندهای مرغوب و درجه ‌یک نداشته باشید حتماً در دام آن‌ها گرفتار شده و اقدام به خرید ایزوگام غیراستاندارد و غیر مرغوب می‌کنید.

برای خرید کلیه محصولات شرکت ایزوگام هیرمان دلیجان می توانید از بخش ارتباط با ما و تماس با واحد فروش اقدام کنید.

ایزوگام چیست ؟ ایزوگام پودری و ایزوگام فویل دار

ایزوگام پودری تشکیل‌شده از یک ‌لایه پلی‌استر سوزنی و لایه تیشو نخ دار اشباع‌ شده با قیر و اصلاح‌ کننده‌های A.P.P که از طرف خارج با پودر معدنی و از طرف داخل با نایلکس پوشانده شده است که مناسب برای ایزولاسیون بام، کف آشپزخانه، حمام، پی ساختمان، دیواره استخر، مخازن و … می‌باشند.
ایزوگام فویل دار از یک ‌لایه پلی‌استر سوزنی و یک‌ لایه تیشو نخ دار اشباع‌ شده که با قیر و اصلاح ‌کننده‌های A.P.P که از سمت خارج با روکش آلومینیوم و از سمت داخل با نایلکس پوشانده شده است، تشکیل شده و لایه آلومینیوم موجب انعکاس بیشتر از ۸۵% گرما و محافظت لایه اصلی ایزوگام از U.V (اشعه ماوراءبنفش) است این لایه بسیار مطلوب جهت استفاده در بام است.

قبل از اقدام به خرید هر یک از انواع ایزوگام پودری و یا ایزوگام فویدار، مشاوره های تخصصی با کارشناسان هیرمان را فراموش نکنید. بهترین ایزوگام چیست و قیمت آن چقدر است؟ در ادامه با ما باشید.

بهترین ایزوگام چیست؟
بهترین ایزوگام چیست؟

بهترین ایزوگام چیست؟

برای پاسخ به سوال این که ایزوگام چیست و اصولاً بهترین مارک ایزوگام کدام است به مشخصات عایق رطوبتی ایزوگام اشاره می کنیم. ایزوگام سوپرصادراتی هیرمان دلیجان طی چندین سال آتی بعنوان برند برتر ایزوگام در کشور انتخاب شده است، در پایین برخی از مشخصات این ایزوگام خوب را مشاهده میکنید.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 •  وزن هر رول 50 کیلوگرم
 •  ضخامت 5 میلی متر
 •  حداقل طول عمر 25 سال
 •  دارای استاندارد CE اروپا
 •  دارای استاندارد ISO 9001
 •  دارای ضمانت کارخانه
 •  تولید شده از بهترین مواد اولیه
 •  بسته بندی شیک با وکیوم و فوم داخلی
 •  قیمت مناسب نسبت به کیفیت

بهترین ایزوگام چیست و باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ برای پاسخ به این سوالات ما در هیرمان آماده پاسخگوئی هستیم.

چگونه ایزوگام خوب بخریم؟

حالا که فهمیدیم که ایزوگام چیست و برای این که از مشکلات فراوانی که در ساختمان ها بر اساس استفاده از ایزوگام نامرغوب ایجاد می شود به چند نکته ضروری اشاره می کنیم که حتماً در هنگام انتخاب ایزوگام به یاد داشته باشید:

 1. ایزوگامی را که دارای نشان استاندارد است انتخاب کنید.
 2. ایزوگام را مناسب با ناحیه ای که نیاز به پوشش دارد انتخاب کنید.
 3. عایق رطوبتی ایزوگام را متناسب با منطقه آب و هوایی خود انتخاب کنید.
 4. رول عایق ایزوگام باید کاملاً سالم بوده و فاقد هر نوع شکستگی باشد.
 5. از صلاحیت تیم نصب و اجرای ایزوگام حتماً اطمینان حاصل کنید.
 6. وزن هر رول عایق ایزوگام نباید کمتر از 39 کیلوگرم باشد.
 7. عایق های تابستانه و زمستانه از نظر فرمول تولید و میزان پایداری در سرما متفاوت هستند، ایزوگام مناسب را خریداری کنید.
 8. در انتخاب ایزوگام پودری و ایزوگام فویل دار دقت لازم را داشته باشید و با مشاوره کارشناسی اقدام به خرید کنید.

قیمت بهترین ایزوگام چقدر است؟

برای این که بدانید که قیمت بهترین ایزوگام چیست و چگونه بهای یک رول ایزوگام نهایی می شود، در اینجا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهیمو شما البته می توانید به راحتی از طریق تماس با واحد فروش شرکت هیرمان، هم لیست محصولات و هم قیمت های خرید را دریافت کنید.
در قیمت ایزوگام چه عواملی موثر هستند؟ قابل ذکر است که نوع مواد اولیه و قیر مصرفی، تعداد لایه های تشکیل دهنده، ضخامت و وزن ایزوگام، روکش و البته هزینه های بسته بندی و باربری و هزینه های جاری در قیمت ایزوگام تاثیرگذار است.
قیمت بهترین ایزوگام چیست و چگونه برآورد میشود؟ ما در هیرمان به شما می گوییم!

بهترین ایزوگام چیست و چگونه می توانم ایزوگام مرغوب را به قیمت روز خریداری کنم؟ برای پاسخ به سوالات خود با واحد کارشناسی فروش ارتباط بگیرید.

کارخانه ایزوگام هیرمان دلیجان
خرید بهترین برندهای ایزوگام هیرمان دلیجان

بهترین برند ایزوگام چیست؟

ایزوگام چیست و آیا برای صادرات هم تولید می شود؟ دلیجان همیان طور که می دانید در امر تولید عایق های رطوبتی دارای یک مارک است و به دلیل داشتن همه زیرساخت‌ها و ویژگی‌های لازم، نشان جغرافیایی این محصول را توانسته است که کسب کند. اما بسیاری از شرکت‌ها هم با سوءاستفاده از همین برند ایزوگام دلیجان از مردم کلاهبرداری می‌کنند که این میطلبد مردم در خرید ایزوگام از یک شرکت معتبر نهایت دقت را داشته باشند.
شرکت ایزوگام هیرمان با توجه به نیاز کشورهای همسایه و کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی و آفریقایی به ایزوگام مرغوب و درجه ‌یک، اقدام به تولید بهترین محصولات ایزوگام صادراتی و درجه‌ یک نموده است که این محصولات دارای استانداردهای جهانی ازجمله LAF,ISO,TUV,CE هستند.


محصولات هیرمان دارای ضمانت ‌نامه کتبی و بیمه نیز می ‌باشند و محصولات ویژه‌ و منحصر به فرد به ‌صورت سفارشی تولید می‌گردد. پس شما هم اگر می‌خواهید ایزوگامی درجه ‌یک و با بهترین کیفیت و قیمت خریداری نمایید کافی است با شرکت ایزوگام هیرمان تماس بگیرید.

بهترین ایزوگام چیست؟

در حال حاضر ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان با ضخامت 5 میلیمتر و وزن 50 کیلوگرم بهترین ایزوگام بازار است.

تفاوت ایزوگام چیست؟

ضخامت و وزن هر رول ایزوگام و قیر مصرف در تولید، از مهمترین تفاوت ها در عایق های رطوبتی است.جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

همچنین بخوانید

guest

2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x