ایزوگام خودچسب برای انواع عایق بندی

ایزوگام خودچسب با گذر زمان و با تکنولوزی روز دنیا وارد بازار شدند، این عایق های رطوبتی هم بر پایه قیر ساخته شده و البته در هنگام نصب هم نیاز به استفاده از مشعل و گرما ندارند. این عاق ها دارای ضخامت و وزن کم هستند و استحکام و انعطاف بالایی هم دارند. نصب و اجرای آن ها ساده و راحت است و برای انواع سطوح ساختمانی مناسب هستند.

عایق رطوبتی ایزوگام چیست؟

ایزوگام پوششی است که برای عایق کردن و جلوگیری از نفوذ آب به کار میرود و از فرآورده های نفتی به دست می آید. عایق بندی رطوبنی ساختمان ها ابتدا به روش های سنتی و با آسفالت و قیر و گونی انجام می شد.
با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش عایق بندیهای رطوبتی و به دنبال داشتن مزیت های این نوع عایق ها، به تدریج هم روش های سنتی جای خود را به انواع عایق های ایزوگام معمولی و ایزوگام خودچسب داده اند.

عایق های رطوبتی ایزوگام با استفاده از مشعل و گاز نصب میشوند، اما ایزوگام های چسبی نیاز به حرارت و مشعل ندارند و به راحتی اجراء می شوند.

ایزوگام خودچسب چیست؟

ایزوگام خودچسب هم مانند دیگر انواع عایق های رطوبتی پیش ساخته، بر پایه قیر تولید و ساخته می شود که قابلیت نصب و اجرای سرد و بدون نیاز به گاز و مشعل را دارد.
وزن و ضخامت این عایق کم، ولی دارای مقاومت کششی بسیار بالا است.
ایزوگام چسبی یا ایزوگام سرد انعطاف پذیری بالایی در سرمای شدید داشته و با نصب سریع و ساده، ماندگاری و اثر بخشی بسیار خوبی هم دارد و در عایق کاری کلیه سطوح ساختمانی کاربرد دارد که در ادامه به آن بیشتر پرداخته می شود.

امروزه ایزوگام خودچسب با توجه به کیفیت و نصب ساده ای که دارد، نمونه ای پر طرفدار در صنعت ایزوگام به شمار می آید و طرفدارهای بسیاری دارد.

ایزوگام خودچسب درجه یک
ایزوگام پشت چسب دار

آشنایی با موارد استفاده ایزوگام پشت چسب دار

اگر از متخصصین تولید انواع عایق رطوبتی در خصوص کاربرد و مزایای استفاده از ایزوگام خودچسب سوال کنید، به استفاده از این عایق رطوبتی در گوشه ها و زاویه ها و کلیه سطوح ساختمانی تاکید دارند.
از موارد استفاده ایزوگام چسبی می توانیم به این ها اشاره کنیم:

 • گنبد و بارگاه های مساجد
 • استادیوم های ورزشی
 • کلیه سطوح شیبدار
 • سرویس های بهداشتی، پارکینگ ها و آشپزخانه ها
 • سطوح ناهموار و ناصاف و صاف
 • بدنه قایق، کشتی و سایر شناورها
 • مخازن آب و لوله ها و اتصالات
 • عایق صوتی و لرزش گیر در سازه های فلزی

به این ترتیب متوجه هستید که ایزوگام خودچسب با توجه به توانایی و استحکام بسیار خوب می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کلیه سطوح ساختمان باشد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

چسب های ایزوگام به صورت چسب ماستیک قیری سرد، چسب ماستیک قیری گرم، چسب ماستیک پلی یورتان موجود است. مکان هایی که در آن جا احتمال فرو ریزی و آتش سوزی بسیار زیاد است، استفاده از ایزوگام های خودچسب کاری عاقلانه تر است.

ایزوگام خودچسب و مزایای آن

می توانیم به مزیت های ایزوگام خود چسب برای ایجاد آگاهی و انتخاب راحت تر به موارد زیادی اشاره کنیم، اما ترجیح بر این است که به مهمترین مزیت های این عایق ایزوگام اشاره ای کنیم:

 1. نصب آسان و سریع با کمترین زمان
 2. عدم نیاز به مشعل و گاز و حذف خطر انفجار و آتش سوزی
 3. کاهش هزینه های حمل و جابجایی به جهت وزن سبک
 4. انعطاف پذیری در سرمای 25- درجه سانتیگراد
 5. امکان ترمیم و بازسازی سریع و راحت
 6. بسیار مقرون به صرفه تر از انواع عایق های سرد و محصولات مشابه
 7. مقاومت کششی و استحکام بالا
 8. ماندگاری و طول عمر بیش از 25 سال
 9. عدم ایجاد آلودگی محیط زیست

به این ترتیب ایزوگام پشت چسب دار می تواند در آینده ای نزدیک به یک انتخاب برتر با کارایی بسیار بالا در صنعت ساختمان شناخته شود.

ایزوگام های چسبی با کاربرد متفاوت
ایزوگام چسبی با کاربرد متنوع

موارد کاربرد ایزوگام های چسبی

در پاراگراف های قبلی به تعدادی از موارد استفاده ایزوگام خودچسب اشاره کردیم. از ان جهت که ایزوگام های خود چسب می توانند گستره استفاده بسیاری داشته باشند به موارد کاربرد آن ها اشاره می کنیم:

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 1. عایق‌کاری لوله‌ها، کلیه سطوح ساختمانی نظیر سقف‌های مسطح و شیب دار، دیوار ها، پی ساختمان
 2. درزگیری چارچوب در و پنجره‌ها، شیروانی، ایرانیت و سایر سطوح موجدار
 3. درزگیری سقف‌های شیبدار و ناودان‌ها و مکان‌های دارای خطر آتش سوزی مثل انبار‌های مواد آتش زا
 4. پوشش ترکهای سطحی، بدنه قایق، کشتی و سایر شناورها
 5. عایق‌کاری پی ساختمان و سایر سطوح دفن، مخازن آب و لوله‌ها و اتصالات
 6. عایق صوتی و لرزش گیر در سازه‌های فلزی

ایزوگام خودچسب، یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای عایق کاری سطوحی است که امکان استفاده از مشعل و نصب ایزوگام های معمولی را دشوار میکند.

ایزوگام چسبی (خودچسب) راهی مناسب برای عایقکاری

موانعی که در کارهای ایزوگام، مخصوصاً برای فضای داخلی ساختمان بوجود می آید عایق کاری را دشوار میکند. گاهی استفاده از مشعل در بعضی فضاها اصلاً امکان پذیر نیست. ایزوگام خودچسب راهی بسیار عالی برای خارج شدن از این بحران است.
ایزوگام خودچسب نیاز به حرارت ندارد و وزن سبک آن هم قدرت مانور را بیشتر میکند. کنج اطاق ها و جاهای باریک و ضعیف مانند سرویس های بهداشتی و حمام اهمیت این موضوع را بیشتر نسان میدهد.

مشاوران ما در شرکت هیرمان آماده ارائه اطلاعات و جزئیات بیشتر در خصوص انواع ایزوگام خودچسب و محصولاتی مشابه هستند.

ایزوگام سرد خود چسب برای دیوار

پوشش دیوارها امری مهم و ضوروری است و برای پوشش دیوارها، ابتدا لایه و سطح رویی دیوار را می توان با استفاده از لایه پلیمر ایزوگام پوشاند و سپس بر روی آن از ایزوگام خودچسب استفاده کرد.
این عایق رطوبتی به خاطر قابلیت بالای چسبندگی که دارد به راحتی بر روی سطح دیوار می چسبد و مانع نفوذ رطوبت به سطح زیرین آن می شود. برای عایق کاری دیوارها باید پوشش ایزوگام تا سطح افقی دیوار ادامه داده شود.

ایزوگام خود چسب کار نصب ایزوگام در محل‌ های زاویه‌دار و گوشه‌ دیوارها را آسان‌تر می‌کند و عایق کاری را ساده تر و آسان تر می کند.

مزایای ایزوگام خود چسب کدام است؟

ایزوگام های خودچسب در مقایسه با ایزوگام های معمولی دارای مزیت های بیشتری هستند که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • نصب سریع و آسان و بدون نیاز به شعله و حرارت موجب می شود که صدمه های جسمی کاهش یابد.
 • ایزوگام خود چسب بسیار سبک است و جابجایی آن راحت تر بوده و همچنین نصب آن نیز بسیار ساده می باشد.
 • ایزوگام سرد خودچسب، مقاومت کششی و استحکام بسیار بالایی دارد.
 • این عایق رطوبتی هیچ گونه آلودی محیط زیستی ایجاد نمی کند.
همچنین بخوانید:
ایزوگام تک لایه شرق + بهترین برند ایزوگام

نصب ایزوگام خود چسب چگونه است؟

نصب و اجرای ایزوگام معمولی به حرارت زیاد برای ذوب شدن لایه قیری دارد ولی ایزوگام خودچسب با مقدار بسیار کمتری از گرما به دمای مورد نیاز برای چسبندگی نیاز دارد.
نصب ایزوگام پشت چسب دار بر روی دیوار و یا سطوح ساختمانی به سادگی انجام شده و با نصب صحیح عایق رطوبتی ایزوگام، از نفوذ آب به زیر ایزوگام دیوار جلوگیری می شود.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

اگر خرید انواع ایزوگام را با مشاوره های کارشناسی انجام دهید هم هزینه و هم سرمایه خود را حفظ می کنید که این امر به ماندگاری هر چه بیشتر سازه می انجامد.

خرید بهترین نوع ایزوگام از کارخانه

خرید ایزوگام به قیمت کارخانه و بدون واسطه و به صورت عمده برای شرکت ها و پیمانکاران و انبوه سازان از جمله مواردی است که به آن توجه بسیار می شود. شرکت هیرمان دلیجان همواره در این مسیر همکاری بسیار نزدیکی با پروژه های مختلف داشته است.
انواع ایزوگام ساده و فویلدار، ایزوگام های تک لایه، دولایه و سه لایه، ایزوگام خودچسب و ایزوگام های سنگریزه ای از تولیداتی هستند که برای تامین نیاز بازار داخل به محصولات مختلف در این مجموعه تولید می شود.

خرید ایزوگام مستقیم ازکارخانه با قیمت پایین تر و به صورت عمده با بارگیری از درب کارخانه، میزان اطمینان از کیفیت محصول را چندین برابر می کند.

قیمت انواع ایزوگام پشت چسب دار
قیمت ایزوگام چسبی

لیست قیمت انواع ایزوگام

صنعت ایزوگام هم مانند صنایع دیگر، امروزه با نوسان و تغییر قیمت ها در بازار دچار تغییراتی شده است. قیمت ایزوگام به روز و بر اساس برآورد نرخ و هزینه های تولید و تهیه مواد اولیه نهایی می شود.
شما می توانید به سادگی از طریق راه های ارتباطی با واحد فروش تماس گرفته و از قیمت انواع ایزوگام معمولی و ایزوگام خودچسب و یا تغییر و برآور کاهش و یا افزایش قیمت ها مطلع شوید.

نکته پایانی

ما سعی کردیم که در این مقاله مطالب مفید و قابل استفاده در حوزه ایزوگام های خودچسب وانواع کاربرد و چگونگی استفاده از آن ها در اختیار شما قرار دهیم. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دانش های نوین ساختمان سازی و شغل های مرتبط با آن، شاهد سیر صعودی و ارتقای این صنعت شده ایم.
یکی از نمونه های کوچک در این زمینه، تولید ایزوگام خودچسب (ایزوگام پشت چسب دار) است که در مورد آن صحبت کردیم. امید است این محتوا در راستای انتخاب شما برای ایزوگام مناسب مفید بوده باشد.

با درج نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود می توانید ما را در راستای بهتر شدن فضای ارائه خدمات و تولید محصولاتی متناسب با استاندارد و تقاضای بازار یاری بفرمائید.

بیشترین موارد مصرف ایزوگام خودچسب کدام است؟

ایروگام چسبی برای سطوح ناهموار، دیوراها، کنج ها و گوشه های دیوار مناسب است.

آیا محصولات هیرمان پلیمری هستند؟

بله – کلیه محصولات هیرمان با قیر پالایشگاهی درجه یک تولید می شوند.

چرا قیمت انواع ایزوگام در سایت درج نمیشود؟

تغییر و نوسان قیمت در بازار زیاد است و امکان درج نهایی بهای ایزوگام وجود ندارد. برای دریافت لیست محصولات و قیمت ها با واحد فروش تماس بگیرید.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

همچنین بخوانید

guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x