ایزوگام کرسی چینی ساختمان با بهترین کیفیت

ایزوگام کرسی چینی برای ساختمان بسیار پر اهمیت است چرا که این ناحیه در معرض شستشوی مداوم و رطوبت قرار دارد و بهتر است برای غیر قابل نفوذ کردن آن بهترین عایق با کیفیت تایید شده و مقاومت بالار استفاده شود. انتخاب عایق رطوبتی درجه یک می تواند ضامن امنیت و سلامت ساختمان و البته افرادی که در آن تردد و یا زندگی می کنند باشد. در این مقاله شما را با اهمیت استفاده از مرغوبترین عایق ایزوگام برای کرسی چینی ساختمان آشنا می کنیم.

ایزولاسیون ساختمان و کرسی چینی فونداسیون

با چیدن چند رج آجر بر روی پی می توان اختلاف ارتفاع بین سطح داخل ساختمان و خارج آنرا و بخصوص در زمین های شیب دار، اختلاف ارتفاع بین حیاط با کوچه یا خیابان را از بین برد.
به نظر شما نقش عمده کرسی چینی چیست؟، تامین سطح اتکای بیشتر برای دیوار و تامین ارتفاع تا رقوم کف سازی می باشد.
به دیواری که این اختلاف ارتفاع را به وجود می آورد کرسی و به اجرای آن کرسی چینی میگویند. نقش عمده کرسی چینی تامین سطح اتکای بیشتر برای دیوار و تامین ارتفاع تا رقوم کف سازی می باشد.

برای کرسی چینی حتماً از بهترین عایق ایزوگام کرسی چینی برای غیر قابل نفوذ کردن آن استفاده کنید. کرسی چینی در تماس مستقیم و دائم با رطوبت است و آجرهای به کار رفته در کرسی چینی، باید از میان آجرهای مقاوم با میزان کم جذب آب انتخاب شوند.

پلان و تراز کردن سطح کرسی برای عایق بندی

گام اول برای اجرای عایق ‌کاری در هر سطحی، انجام زیرسازى مناسب و رفع معایب آن سطح است. سطح کرسى چینى، جهت ایزوگام کرسی چینی باید زیرسازى شده و کاملاً تراز شود و به منظور دستیابی به این هدف، ردیف‌های کرسى چینى به‌ خصوص در ردیف پایانى بایستی کاملاً و به درستی تراز شوند.
برای هم سطح کردن ردیف‌های کرسى چینى، از ابزار مناسب بنائی و تراز دستی به همراه ملات قابل قبول باید استفاده کرد. برای زیرسازى عایق ‌کاری هم معمولاً از ملات ماسه و سیمان با نسبت 1 به 3 استفاده میکنند. بدین صورت که بعد از ساخت ملات و ریختن آن روى دیوار کرسى چینى، آن را به‌ وسیله‌ ماله کاملاً صاف می کنند.

دو طرف دیوار کرسى چینى به‌ اندازه‌ 10 تا 25 سانتی‌ متر با ماسه و سیمان باید پُر شود. بعد از خشک شدن ماسه و سیمان، عایق کاری روی ایزوگام کرسی چینی و دیواره انجام می‌شود.

حداکثر ارتفاع مجاز کرسی چینی چقدر است؟

از آنجایی‌که بخش عمده ارتفاع کرسی چینی پایین‌ تر از معابر مجاور و در تماس مستقیم با خاک باید باشد و نیز به دلیل خاصیت موئینگی مصالح مصرفی، برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، همچنین مرطوب شدن کف ساختمان، سطح روی کرسی چینی را عایقکاری می‌کنند.
تأمین آسایش روانی و در امان بودن نسبی از خطرات طبیعی، همچنین آب‌های جاری‌ شده در سطح معابر مجاور، تراز ساختمان بالاتر در نظر گرفته می‌شود تا دیوارهای سازه در تماس با خاک اطراف و در معرض رطوبت قرار نگیرند.

امروزه ایزوگام کرسی چینی که بافتی همگن‌ و مطمئن‌ تر و همچنین اجرای ساده و سریع‌ را به دست می‌دهد، انجام می‌پذیرد و استفاده از قیرگونی برای ایزولاسیون سطح کرسی استفاده نمی شود.

ایزوگام کرسی چینی با بهترین کیفیت
ایزوگام حلزون دلیجان با کیفیت مطلوب

مزایای لیسه ای کردن روی کرسی جهت ایزوگام

برای اجرای ایزوگام کرسی چینی به بستری صاف و تمیز نیازمندیم که معمولاٌ این بستر به کمک ملات ماسه سیمان و لیسه ای کردن آن با ماله مهیا می‌شود.
لزوم ایزولاسیون روی کرسی (ایزوگام کرسی چینی) را قبلاٌ بررسی کردیم. برای لیسه ای کردن، بعد از آن که ملات بر روی سطح کار پهن شد مقداری سیمان خشک بر روی ملات پاشیده شده سپس توسط ماله، صاف و صیقلی می‌گردد تا مصالح ایزولاسیون روی آن‌ها چسبانده شوند و ایزوگام کرسی چینی با کیفیت مطلوب نصب گردد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

اگر بستر ایزولاسیون صاف و یکدست نباشد، احتمال دارد با اجرای دیوار روی عایق در اثر فشارهای وارده قسمت‌هایی از عایق ایزوگام پاره شود و کیفیت ایزولاسیون کاهش یابد. دقت کنید که چسبندگی بین کرسی و مصالح ایزولاسیون باید بصورت کامل انجام پذیرد.

ایزوگام کرسی چینی ویلا امری الزامی برای ساختمان

متوجه شدیم که کرسی چینی و ایزوگام کرسی چینی روی آن، وابسته به نوع سازه (ویلا، ساختمان اداری و مسکونی)، نقش مهمی در کیفیت باربری و سرویس دهی ساختمان ایفا می‌کنند.
برای تحقق یک ساخت‌ و ساز با کیفیت، نیاز به استفاده از مصالح و ابزار با کیفیت و نیز بکارگیری دانش، مهارت و نیروی کار متخصص می‌باشد. همچنین با در نظر گرفتن الزامات طراحی و مسائل اقتصادی مانند در دسترس بودن و قیمت مناسب مصالح در منطقه مورد نظر، انتخابی متناسب تری خواهیم داشت.
حالا ما بیش از پیش به اهمیت و دامنه کاربرد کرسی چینی و ایزولاسیون واقف شده‌ایم، لزوم رعایت نکات و اصول حاکم را نیز لمس کرده‌ایم.

هم‌ افزایی تأثیرات انتخاب مصالح عالی و باکیفیت و ایزوگام کرسی چینی مناسب برای ویلا و با هر ساختمان دیگری، چگونگی رفتار سازه و سرنوشت ساکنین آن را تعیین خواهد کرد.

اهمیت پلان و عایقکاری کرسی چینی چیست؟

آبی که به داخل مصالح ساختمان نفوذ کرده، پس از منجمد شدن منبسط می گردد و مصالح را خرد و فرسوده می کند. رطوبت به دو طریق بر کرسی چینی تاثیر می گذارد: اول جذب رطوبت موجود در خاک و دومی تاثیر رطوبت ناشی از بارندگی های مداوم.
ورود رطوبت و آب به داخل ساختمان و یا نفوذ آن به درون اجزای ساختمانی ضررهای جبران ناپذیری وارد کرده و تاثیرات نابود کننده ای بر روی سازه ساختمان ها به وجود آورده است. ظهور حشرات و قارچها در ساختمان از جمله تاثیرات دیگر هجوم رطوبت و ماندگاری آن، می باشد.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

نقص در اجرای ایزوگام کرسی چینی به مرور و به صورت متوالی ساختمان را چنان فرسوده می کند که تا مرز تخریب کامل، ساختمان پیش میرود. در عایق کردن کرسی چینی بابد نهایت دقت به عمل آید.

آیا دوست دارید که بدانید که بهترین نوع ایزوگام موجود در بازار کدام است؟ در این ویدئو قصد داریم به شما انواع ایزوگام را بهتر معرفی کنیم.


دلایل نفوذ رطوبت به کرسی چینی ساختمان و دیوار

همه مصالح ساختمانی تا حدودی متخلخل هستند و آب را به داخل خود جذب می کنند. آب و املاح آن موجبات تضعیف کرسی چینی، دیوار و یا مناطق دیگر را فراهم می کنند.
آب از سه طریق جذب این مناطق می گردد:
الف: نفوذ رطوبت از طریق زمین، پی و دیوار
ب: نفوذ رطوبت از طریق بدنه دیوار
ج: نفوذ رطوبت از طریق پشت بام

بطور کلی علت جذب رطوبت مصالح ساختمانی به میزان تخلخل و وجود حفره، همچنین تماس مستقیم مصالح با آب و یا مصالح مرطوب می باشد. به آن دسته از مصالحی که مانع از عبور رطوبت و آب می شوند، عایق رطوبتی می گویند.

ایزوگام و بخصوص ایزوگام کرسی چینی باید غیر قابل ترکیب بودن با سایر مواد موجود در محیط، قابلیت انعطاف، دوام و مقاومت کافی در برابر نیروهای محیطی و مکانیکی را داشته باشد.. بهترین عایق رطوبتی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوار و ساختمان را از ما بخواهید.

ایزوگام کرسی چینی در عایقکاری ساختمان و دیوار محوطه

ماده اولیه اصلی عایقی که برای جلوگیری از رطوبت ، بیش از همه از آن استفاده می شود

همچنین بخوانید

guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x