عایق کاری ساختمان ایزوگام درجه یک

عایق کاری ساختمان با ایزوگام درجه یک باعث می شود تا طول عمر ایزوگام یا همان عایق مورد استفاده در بام ساختمان بسیار افزایش یافته و در برابر شرایط جوی مختلف دچار مشکلات نشده و نیاز به تعمیر و تعویض پوشش به تاخیر می افتد. به همین خاطر نیز اکثر کارشناسان باتجربه در زمینه ی تولید و عرضه ایزوگام و عایق کاری، تهیه و استفاده از ایزوگام استاندارد و تولید شده با بهترین مواد اولیه را به مصرف کنندگان توصیه می کنند.

عایق بندی چیست؟

تا حالا این سوال برای شما پیش آمده است که عایق بندی چیست و اصلاً چه نیازی به عایق کاری ساختمان است؟ حالا که باید پوشش دهی کنیم کدام عایق را انتخاب کنیم؟ امروزه بحث صرفه جویی در انرژی بسیار مطرح است و عایق بندی ساختمان ها برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار پر رنگ تر است.
درسال های اخیر شاهد روند رو به رشد استفاده از سوخت های فسیلی بوده ایم و در نتیجه با رشد صنعت ساختمان سازی، صرفه جویی در مصرف منابع انرژی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از راههای صرفه جویی هم همین عایق کاری ساختمان با انواع عایق های استاندارد است.
به طور کلی عایق های از نظرکاربرد و فرم و جنس و عملکرد به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. از مهمترین انواع عایق برای ساختمان ها، عایق رطوبتی ایزوگام است که ما در این مبحث به آن میپردازیم و مزایا و معایب آن را بررسی می کنیم.

عایق کاری ساختمان
عایق کاری ساختمان با ایزوگام درجه یک حلزون

عایق کاری ساختمان چیست؟

ما به هر چیزی که مانع عبور انرژی و جرم شود، عایق می گوییم. عایق ها می توانند موادی باشند که به صورت پوشش بر روی سقف، دیوار و کف ساختمان ها به کار میرود. عایق بندی و عایق کاری ساختمان هم شیوه های متعددی دارد و هم بسیار پر اهمیت است.
برخی از عایق های برای جلوگیری از رد و بدل شدن حرارت و یا گرما و سرما در ساختمان اجراء می شوند و البته عایق های رطوبتی برای جلوگیری از ورود و خروج آب و رطوبت به کار رفته و عایق های صوتی هم که برای کنترل صد و کاهش آلودگی صوتی در ساختمان استفاده می شوند.
حالا تا بحال به این موضوع فکرکرده اید که چرا اصلاً عایق بندی می کنیم؟ در این جا به چند مورد از دلایل عایق بندی اشاره می کنیم:

 • کاهش اتلاف انرژی
 • کاهش آلودگی صوتی
 • حفاظت از ساختمان در برابر آتش سوزی
 • افزایش دوام سازه
 • ایجاد آسایش گرمایشی و سرمایشی برای ساکنین

همان طور که اشاره کردیم، عایق کاری ساختمان در هر مرحله، نقش بسیار مهمی در حفاظت سازه و ایجاد مقاومت و طول عمر در آن می شود.

انواع عایق ساختمان کدامند؟

انتخاب عایق ها برای ساختمان باید هوشمندانه و از طرفی اقتصادی هم باشد. یعنی هان طور که به کیفیت و ضخامت عایق توجه می کنید باید به قیمت آن هم دقت داشته باشید تا از هر جهت این اطمینان برای شما ایجاد شود که با بهترین متریال توانسته اید عایق کاری ساختمان را به اتمام برسانید.
انواع عایق ساختمان بر اساس عملکرد عبارتند از:

 • عایق حرارتی
 • عایق صوتی
 • عایق رطوبتی

ما در ادامه شما را با انواع عایق رطوبتی ایزوگام و خصوص یات و ویژگی آن ها و معرفی بهترین نوع ایزوگام همراهی می کنیم. عایق های رطوبتی ایزوگام نقش بسیار مهمی در جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان داشته و توصیه می کنیم در انتخاب آن ها برای پی و فونداسیون و یا پست بام و دیوارها نهایت دقت را داشته باشید.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

عایق کاری ساختمان با ایزوگام

طول عمر ایزوگام از ۱۰ سال به بالا بوده و همچنین دارای ضمانتنامه های کیفی و بیمه نامه های معتبر نیز می باشند. شرکت های بسیار زیادی در زمینه ی عایق کاری ایزوگام درجه یک در حال فعالیت بوده و حتی در شهر های مختلف ایران دارای نمایندگی های مجاز نیز می باشند.
بسیار مشاهده شده که برخی از مراکز از ایزوگام درجه دو و حتی  درجه سه برای عایق کار استفاده می کنند که در مقایسه با ایزوگام درجه یک از طول عمر بسیار کمتری برخوردار می باشد و امکان از بین رفتن لایه های مخلف این ایزوگام ها در برابر شرایط جوی مختلف وجود دارد.
زمانی که عایق کاری ساختمان با ایزوگام درجه دو یا ایزوگام درجه سه انجام شود این امکان وجود دارد که لایه های مختلف ایزوگام براساس شرایط محیطی مخالف دچار خرابی شده و کارایی خود را از دست بدهد.

عایق‌های رطوبتی یکی از مهم‌ترین بخش های ساختمان است که به هیچ‌وجه نمی‌توان آن را نادیده گرفت. مناسب نبودن عایق‌های رطوبتی باعث نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان شده و خصوصاً در فصل سرما که باران و برف زیاد است، امکان خرابی ساختمان را بیشتر می کند.

ایزوگام هیرمان دلیجان با بهترین کیفیت و در انواع فویل دار و ساده تولید می شود.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه


عایق رطوبتی قیر و گونی

قیر یک فرآورده طبیعی است که به حالت محلول در نفت خام موجود است و از هیدروکربورهایی با وزن مولکولی بالا تشکیل شده است. قیر و گونی سنتی‌ترین روش عایق بندی رطوبتی است و به علت خاصیت چسبندگی، در برابر رطوبت، مقاوم است.
استفاده از عایق قیر و گونی بستگی به شرایط اقلیمی دارد. مثلاً در مناطق گرمسیری باید از قیری استفاده شود که سخت باشد و در اثر گرما نرم و روان نشود و در مناطق سردسیر باید قیری استفاده شود که بر اثر سرما ترک نخورد.اگر بخواهیم که به مزایای این روش از عایق کاری ساختمان اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را ذکر کنیم:
قیمت پایین و مقاومت در برابر اسیدها، بازها و نمک‌ها و البته حمل و نقل دشوار، حطرات و ایجاد آلودگی محیط زیست و امکان طبله کرده و ترک خوردن هم از معایب این روش است.
به این ترتیب در حال حاضر، بهترین روش برای عایق بندی رطوبتی استفاده از انواع ایزوگام است که در ادامه به مزایای این محصول ومزایای آن و همچنین قیمت و نحوه خرید آن هم بیشتر می پردازیم.

بهترین روش عایق کاری ساختمان و بام

ریسک استفاده از ایزوگام غیر استاندارد در عایق کاری ساختمان بسیار بالا بوده و در صورت به وجود آمدن مشکلات مختلف خسارت های بسیار زیادی باید پرداخت شود.
در حال حاضر با توجه به گستردگی تولیدات و انواع عایق ایزوگام، می توانید بهترین انتخاب برای خرید را انجام دهید. شرکت های پیمانکار و انبوه سازان می توانند با توجه به نوع کار و هزینه های اجرایی پروژه از خدمات مشاوره های رایگان در خصوص انتخاب عایق ایزوگام مناسب منظور خود، سودمند شوند.
کارخانه ایزوگام هیرمان دلیجان به عنوان یکی از تولید کننده های معتبر انواع ایزوگام و مشاور در عایق کاری ساختمان، همیشه بهترین گزینه ها را برای شما دارد.

هر گونه سئوال و ابهامی در رابطه با عایق کاری ساختمان با ایزوگام دلیجان اصل درجه یک داشته را بهتر است از کارشناسان و مشاوران فروش شرکت ما جویا شوید.

عایق های رطوبتی پیش ساخته

نمد پشم شیشه هم یکی از بهترین انواع عایق است. عایق های پیش ساخته رطوبتی از موادی مانند قیر، مواد پلیمری درجه یک و لایه های تیشو و پی اتیلن ساخته می شوند. برخی از انواع عایق عای با فویل آلومینیومی پوشش داده شده اند که به ایزوگام فویل دار شناخته شده و مصرف بالایی هم دارند.
عایق های پی و فونداسیون و عایق بام که مخصوص سطوح خارجی، سرویس های بهداشتی و استخرها است از انواع عایق ها در ایران هستند. ایزوگام چون سبک است و بسیار منعطف و پایدار در مقابل عوامل جوی و همچنین مقاومت بالایی هم دارد، به عنوان عایق مناسب در کشور شناخته می شود.
در حال حاضر، دلیجان یکی از قطب های تولید کننده انواع عایق ایزوگام در ایران شناخته می شود که شرکت های بسیاری در آن فعالیت دارند و برند دلیجان در سراسر کشور شناخته شده است.

در هنگام انتخاب و خرید ایزوگام دلیجان دقت داشته باشید که از اصالت کالا و برند معرفی شده کاملاً اطمینان داشته و ایزوگام درجه یک را مطابق با شرایط آب و هوایی و با کاربرد مناسب خریداری نمایید.

ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان
بهترین مارک ایزوگام در ایران

کدام قسمت ها باید عایق کاری شوند؟

عایق بندی ساختمان در قسمت های مختلف مشاهده می شود و عایق کردن هر قسمت هم تا اندازه ای به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. قسمت های مهمی که باید عایق کاری شوند را به شما معرفی می کنیم:

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

 • عایق بندی سقف های ساختمان
همچنین بخوانید:
عایق رطوبتی ایزوگام با کیفیت عالی

این قسمت از ساختمان اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و عایق بندی آن می‌تواند مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش ساختمان را فوق العاده کاهش دهد.

 • عایق کردن دیوارهای خارجی

عایق کردن دیوارها عدم نفوذ حرارات و سرما به داخل ساختمان‌ها را به همراه خواهد داشت. به طور کلی می‌توان گفت که عایق‌کاری دیوارهای خارجی مصرف انرژی برای سرمایش و گرمایش ساختمان را کاهش می‌دهد.

 • عایق نمودن کف ساختمان

عایق کاری کف زمین می‌تواند میزان نفوذ سرما در فصول سرد را کاهش دهد.

 • عایق کاری لوله‌های آبگرم

عایق‌کاری لوله‌های آبگرم از طریق عایق‌های مخصوصی که برای لوله‌ها ساخته شده‌اند، انجام می شود. عایق کردن لوله‌های آبگرم از اهمیت بسیار بالایی در مقررات ساخت بنا برخوردار می‌باشند و این امر بسیار جدی است.

درصورت خرید هر نوع عایق و بخصوص ایزوگام بدون آگاهی و مشاوره ممکن است خسارات جبران ناپذیری به شما وارد شود پس حتماً قبل از هر خریدی با مشاوران ما تماس بگیرید.

هزینه عایق کاری ساختمان با ایزوگام درجه یک

خب، حالا که به ایزوگام به عنوان بهترین گزینه برای عایق کاری ساختمان اشاره کردیم نیاز دارید که قیمت ایزوگام و هزینه های اجرایی آن را هم جویا شوید. نرخ ایزوگام بر اساس نوع مواد مصرفی و بخصوص قیر و نوع ایزوگام بر اساس تعداد لایه های تشکیل دهنده برآورد می شود.
برای تعیین نهایی قیمت هر رول ایزوگام نیاز است که ضخامت و وزن رول ایزوگام و همچنین هزینه های جانبی تولید در نظر گرفته شود و این عوامل و تغییر قیمت مواد اولیه در تعیین بهای تمام شده یک رول ایزوگام نقش موثری دارد.
ایزوگام درجه یک که با بهترین مواد اولیه تولید شده باشد بر حسب نوع ایزوگام، نوع روکش، تعداد لایه های تشکیل دهنده، میزان ثبت سفارش و یا حتی نوع ایزوگام مطابق با منطقه آب و هوایی (ایزوگام گرمسیری ، ایزوگام سردسیری) متفاوت برآورد خواهد شد.

عایق کاری ساختمان با عایق نانو

درست است که ایزوگام درجه یک و استاندارد این روزها برای عایق کاری ساختمان توصیه شده و برای مصارف گوناگون پیشنهاد می شوند اما عایق های رطبتی جدید هم در این میان حرفی برای گفتن دارند.
عایق های رطوبتی نانو که با تکنولوژی نانو تولید می شوند و برای تولید آن ها از مواد پلیمری بر پایه آب بهره گرفته شده است را معمولاً برای عایق بندی ساختمان ها، بام‌ها، عایق کاشی و همچنین چوب استفاده می کنند.
عایق های رطوبتی نانو، بدون بو و عوارض شیمیایی، وزن سبک، مقاوم در برابر حریق، ایمن در برابر انگل و باکتری، سازگار با محیط‌ زیست و هم‌چنین عمر طولانی هستند و نصب آن ها بسیار ساده است.
اما به دلیل هزینه های بالای تولید و مقرون به صرفه نبودن این عایق ها، هنوز هم ایزوگام برای عایق کاری ساختمان با نصب ساده با استفاده از حرارت توانسته است گزینه اول برای عایق بندی رطوبتی به شمار بیاید.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

سرکار خانم پارسا

سرکار خانم دوستی

تلفن کارخانه

ایزوگام طوفان شرق با کیفیت و قیمت مناسب
ایزوگام طوفان شرق با صرفه و باکیفیت

خرید بهترین ایزوگام برای ساختمان

از بین انواع عایق رطوبتی ایزوگام که با برندها و مارک های گوناگون در بازار موجود هستند باید بتوانید با آگاهی و مشاوره، بهترین مارک ایزوگام را انتخاب و خریداری کنید.
شرکت ایزوگام هیرمان با تولید انواع ایزوگام تک لایه، دولایه و سه لایه و انواع ایزوگام فویلدار ، ساده و طرح دار و پودری جایگاه خود را به عنوان تولید کننده برتر حفظ کرده است.
بهترین ایزوگام سوپر صادراتی هیرمان، ایزوگام صادراتی حلزون دلیجان، ایزوگام صادراتی بردین دلیجان، ایزوگام طوفان شرق دلیجان و انواع ایزوگام طرح دار، ایزوگام های سنگریزه ای و ایزوگام پشت چسب دار، گزینه هایی هستند که شما می توانید برای هر پروژه ای با توجه به کاربرد و هزینه های در نظر گرفته شده برای عایق کاری ساختمان اقدام به خرید نمایید.
خرید ایزوگام از هیرمان به صورت حضوری و غیر حضوری و با برخورداری از امکان مشاوره های رایگان قطعاً برای شما دلپذیر خواهد بود.

تمام تلاش ما بر این است که در عین حال که بهترین محصولات را انتخاب می کنید، به سادگی و در کمال آرامش و با اطمینان خاطر بتوانید اقدام به خرید ایزوگام مورد نیاز خود نمایید.

عایق چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

هر چیزی که مانع عبور جرم و انرژی شود را عایق می گویند.عایق ها موادی هستند که به صورت پوشش روی سقف، کف و دیوارهای ساختمان به کار گرفته می شوند.

انتخاب عایق کاری ساختمان به چه عواملی وابسته است؟

انتخاب نوع عایق ساختمان، به شرایط جغرافیایی محیط و هزینه عایق بندی بستگی دارد.

همچنین بخوانید

guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x