ایزوگام

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ایزوگام چیست؟

ایزوگام، نوعی پوشش قیری است که با ترکیبی از قیر و الیاف مانع نفوذ رطوبت به هر سطحی می شود و آن سطح کاملا محافظت میکند و برای هر سطحی که نیاز به عایق کاری از نفوذ آب و مایعات داشته باشد، ایزوگام مناسب ترین گزینه است. همچنین فویل آلومینیومی ایزوگام مانع از تابش مستقیم نور آفتاب به سطح میشود. 
در ادامه به تمامی مباحث مربوط به این محصول به ظاهر ساده ولی عجیب بصورت کامل و جامع پرداخته ایم.

مسیر مطالعه

تاریخچه ایزوگام ، قدیمی ترین حضور ایزوگام در جهان


به اندازه کل زمان حضور انسان ها در جهان، تمامی آنها در پی آسایش، آرامش و اطمینان بوده اند. در زمان انسان های اولیه که در غار ها و گاه پناهگاه های ساده و طبیعی دست ساز، زندگی میکردند و مدتی بعد که اولین قایق ها را ساختند، تمامی مراحل زندگی آنها، توام با جستجوی امنیت و رفاه بودند. آب همیشه به عنوان مایه حیات بوده و اولین تجمعات انسانی در کنار رود ها و بنادر طبیعی صورت گرفته. طبیعیست که در این قسمت ها بارش ها زیادتر بوده و این مایه ی حیات گاهی باعث دردسر و خرابی محل زندگی و خانه های آنها بوده و باعث سلب آرامش و اطمینان آنها می شده است. به همین صورت با ساخته شدن خانه و پیشرفت رفاه و سبک زندگی، انسان ها خود را در مسیر آرامش با چالش های جدیدی روبرو دیدند. در فصول سرما و بارش باران، انسان نیاز به خانه و سرپناهی داشت که آسیب نبیند و بتواند در مقابل این اتفاقات طبیعی از جمله باران و سیل، از او محافظت کند. همچنین برای ساخت قایق یا کشتی و سفر های دریایی، آنها نیازمند عایق کردن از هرگونه نفوذ رطوبت بودند. در ابتدا شاخ و برگ درختان، الیاف طبیعی یا پارچه های قدیمی، نمد، در ادامه از  کاهگل و از این قبیل روش های قدیمی استفاده میکردند.گاه برای عایق کاری و مستحکم سازی کشتی های خود، بادبان ها را از جنس پارچه هایی با نفوذ کمتر و استفاده از روغن، تقریبا ضد آب میکردند و درنهایت فردی به نام چارلز مکینتاش (Charles Macintosh) حدودا در سال 1800 میلادی، روپوشی را اختراع کرد که عایق مایعات بود. از آنجا صنعت عایق کاری شروع شد و در نهایت، تولید ایزوگام شکل گرفت و روز هم به روز پیشرفت میکند. در ایران نیز از اواخر دهه 50 قیرگونی کم کم جای خود را به ایزوگام داد و صنعت تولید ایزوگام از دهه 60 تا دهه 70 رشد بسیاری داشت و کارخانه های بزرگی به تولید ایزوگام میپرداختند.

شهرستان دلیجان مهد تولید ایزوگام در کشور ایران

هرکدام از شهر های ایران تولید کننده ی محصولی منحصر به فرد هستند. شهرستان دلیجان که در استان مرکزی قرار دارد، مهد تولید ایزوگام است.
اکثر کارخانه های بزرگ ایزوگام در دلیجان قرار دارند و به همین جهت کم کم “همانطور که گز اصفهان معروف شد“، ایزوگام دلیجان هم معروف شد. هرروزه میلیون ها متر مربع ایزوگام در این شهرستان تولید می شود و به فروش میرسد. پسوند دلیجان برای فروش ایزوگام بک مزیت حساب میشود و به آن اعتبار می دهد. از این رو تمامی کارخانه های ایزوگام، این پسوند را در آخر اسم برند خود قرار میدهند. حتی در مواردی افراد پسوند دلیجان را با نام ایزوگام اشتباه میگیرند و درپی پیدا کردن کارخانه ایزوگام دلیجان هستند!

ایزوگام از چه موادی تشکیل شده است ؟

قیر


قیر چیست ؟

قیر اصلی ترین ماده اولیه در تولید ایزوگام است که از نفت خام بدست می آید (با تقطیر) و در دمای معمولی جامد است اما پس از گرما دیدن به حالت خمیری دیده در می آید و سیاه است. شاید دیده باشید که پیش از آسفالت کردن سطح خیابان، بعنوان زیرسازی آسفالت یه پیش از اجرای ایزوگام از قیر استفاده می شود. همچنین قیر بویی شبیه به نفت سوزانده شده دارد و بوی ایزوگام نیز 70% شبیه به بوی قیر است.

ترکیبات قیر چیست ؟

ماده اصلی قیر کربن است و تمامی موادی که از کربن تشکیل شده باشند، رنگی تیره و سیاه دارند. قیر نیز از این قائله مستثنی نیست! بر همین اساس ایزوگام را نیز همیشه به رنگ سیاه دیده ایم.
بطور کلی قیر از 2 درصد اکسیژن، 11 درصد هیدروژن و 87 درصد کربن تشکیل شده است. دو ماده ی سولفید کربن و تتراکلرید کربن قادر به این هستند که قیر را در خود حل کنند و حلال این مایع سرسخت بشمار میروند. (به هیچ عنوان این مواد روی ایزوگام ریخته نشوند!)

قیر چگونه تولید می شود ؟

قیر را به دو روش متفاوت می سازند که روش تولید قیر مورد استفاده در تولید ایزوگام خیلی در کیفیت نهایی ایزوگام تاثیر دارد.
روش اول : اجرای مستقیم
روش دوم : دمیدن هوا (به این نوع قیر، قیر دمیده گفته می شود)

کاربرد قیر در کجاست ؟
قیر بجز استفاده در ایزوگام کاربرد های بسیار زیادی دارد ولی بطور کلی بیشتر در تولید و اجرای آسفالت و همچنین عایق کاری استفاده میشود. برای تثبیت قیر در عایق کاری ، از گونی استفاده میکنند که به این عمل ، اجرای قیرگونی میگویند، همچنین برای تثبیت قیر میتوان از پلیمر استفاده کرد که طی این پروسه ، ایزوگام تولید میشود.

جهت مشاوره و خرید عمده محصولات با واحد فروش تماس بگیرید.

factory

کارخانه

08644231818

پلیمر


پس از جنگ جهانی دوم دانشمندان و پژوهشگران برای تغییر و اصلاح قیر و خواص و کاربرد های آن، دست به استفاده از پلیمر های مصنوعی زدند. با توسعه پلیمر های اصلاح کننده و پیشرفت علم در این زمینه، امروز به دو نوع پلیمر مخصوص اصلاح قیر رسیده ایم:
پلاستومر
ترکیبات پلاستیک بسیار کمی دارند و گاهی خالی از هرگونه ترکیبات پلاستیکی هستند. ارزان هستد و شیار شیار نمیشوند.پلی اتیلن(PE) و پلی پروپیلن(PP) از این نوع پلیمر ها هستند.

الاستومر ترموپلاستیک
این نوع پلیمر در مجاورت گرما نرم می شوند و در صورت سرد شدن سفت و محکم هستند. انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند وقادر به تحمل فشار خیلی زیاد هستند و چنانچه فشار برطرف شود به راحتی به شکل قبلی خوب بازمیگردند. دربرابر تغییرات دمایی بسیار زیاد با هیچ مشکلی مواجه نمیشوند.
استایرن بوتادین استایرن (SBS)
استایرن ایزوپرون استایرن (SIS)

جدیدا در روند تولید ایزوگام شرکت های بزرگتر که با تکنولوژی های جدیدتر و پیشرفته تر، ایزوگام باکیفیت بالاتر تولید میکنند، علی رغم قیمت بالا و نایاب بودن از پلیمر های نوع دوم یعنی SBS و SIS استفاده میکنند.

انواع ایزوگام

انواع ایزوگام بر اساس تعداد لایه

 1. ایزوگام تک لایه
  این ایزوگام مقاومت کمتری نسبت به ایزوگام های دولایه و 3 لایه دارد و به واسطه ی ضخامت پایین، طبیعتا وزن کمتری نیز دارد. همچنین از ایزوگام تک لایه در عایق کاری سطوح داخلی سقف و دیگر سطوحی که نباید وزن زیادی روی آنها وارد شود استفاده میشود.
 2. ایزوگام دولایه
  ایزوگام 2 لایه مقاومت و ضخامت آن کاملا کافیست، از این ایزوگام برای پشت بام استفاده می شود و بیشتر فروش ایزوگام از ایزوگام دولایه است.
 3. ایزوگام سه لایه
  ایزوگام 3 لایه بصورت عمومی وجود ندارد زیرا مشتریانی خاص دارد و در مکان هایی استفاده میشود که ایزوگام نیاز به مقاومت زیادی داشته باشد عموما این ایزوگام را سفارش میدهند و پس از پروسه ی تولید، به دست مشتری میرسد.

انواع ایزوگام بر اساس روکش

 1. ایزوگام فویل دار کاربرد فویل نقره ای رنگ روی ایزوگام چیست؟ ایزوگام را مانند سربازی بدانید که آن را در محیطی باز و بدون هیچ محافظتی در مقابل خورشید قرار داده اید و سال های سال قرار است فشار گرما و اشعه UV را تحمل کند. قطعا مشکلی برایش پیش خواهد آمد! بهتر نیست لباس محافظ یا روکشی داشته باشد و سالم بماند تا در مواقع بارش و رطوبت، به خوبی توانایی محافظت از سطح ما را داشته باشد ؟ پس حتما ایزوگام فویل دار سفارش دهید چون فویل آلومینیومی رنگ روشنی دارد و (برخلاف خود ایزوگام که سیاه است و بشدت گرما را جذب میکند) نور را منعکس کرده و کمترین جذب انرژی را دارد. همچنین آلومینیوم در کمترین زمان ممکن گرمای خود را ازدست می دهد و به این شکل شما علاوه بر عایق رطوبت، از عایق گرما نیز بهره مند خواهید شد.
 2. ایزوگام طرح دار آیا تابحال شما هنر را دوست دارید ؟ ترکیب رنگها، شکل های هندسی و چهره زیبا به شما آرامش می دهد؟ یا شاید ساختمانی لوکس دارید که در هیچ قسمت آن از هنر و زیبایی دریغ نکرده اید؟ آیا تابحال بریده شدن بدن توسط کاشی های استخر را تجربه کرده اید؟ ایزوگام های طرح دار به شما نوید تجربه ای بی نظیر را میدهند.
 3. ایزوگام ساده دورو نایلکس از ایزوگام ساده در اجرای عایق کاری سطوح داخلی استفاده می شود زیرا آنها در مجاورت هوا و تابش مستقیم نور آفتاب نیستند و سال ها در میان لایه هایی از سطوح مختلف محافظت میشوند و به وظیفه ی خود که عایق کاری در مقابل نفوذ رطوبت است را انجام میدهند.

انواع ایزوگام بر اساس نوع قیر

 1. ایزوگام با قیر پلیمری
  همانطور که در این قسمت اشاره کردیم ، قیر مناسب برای تولید ایزوگام قیر خالص است که هیچگونه ناخالصی ای را در ترکیب شیمیایی خود نداشته باشد. قیرپلیمری بهترین نوع قیر است که کیفیت خیلی خوب و قیمت به نسبت بالاتری از بقیه موارد دارد.
 2. ایزوگام با قیر دمیده
  به نقل از ویکیپدیا، قیر دمیده از دمیدن هوای داغ به قیر خالص در مرحله آخر عمل تصفیه به دست می‌آید. در این فرایند، هوای داغ با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌دار به محفظه حاوی قیر دمیده می‌شود. در اثر انجام این فرایند، اتم‌های هیدروژن موجود در مولکول‌ های هیدروکربورهای قیر، با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد.
  این نوع قیر بیشتر در ساختن ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد
 3. ایزوگام با قیر اسیدی
  درمجاورت قیر اسیدی، کاملا سلامت تنفسی و اهمیت به محیط زیست را فراموش کنید! قیر اسیدی بسیار ارزان و بی کیفیت است، در برابر تابش نور آفتاب و در زمانی که گداخته میشود، مواد اسیدی خود را در هوا آزاد میکند و افرادی که در مجاورت آن قرار دارند را بشدت مورد آسیب قرار میدهد.
  به فکر سلامتی خود و طبیعت باشید و به هیچ عنوان ایزوگام اسیدی نخرید

چگونه یک ایزوگام مرغوب تولید میشود ؟

پروسه ی تولید ایزوگام به چه شکل است ؟ کارگران در کارخانه به چه کاری مشغول اند ؟ چه دستگاه ها و ماشین آلاتی در کارخانه ایزوگام درحال کار کردن است ؟ چندی پیش مستندی از شبکه 5 صدا و سیما پخش شد که از پیشرفته ترین کارخانه ی ایزوگام (هیرمان) و فعالیت های آن پرده برداشت. مهندس ساسان حاجی جعفری مدیرعامل شرکت ایزوگام هیرمان در این مستند با بینندگان همراه می شود و به معرفی بخش های مختلف کارخانه می پردازد. مشاهده این ویدیو را به شما پیشنهاد میکنیم.
tar - ایزوگام

در کارخانه ایزوگام کارگران وظایف سختی بر دوش دارند. مشکلات گرما در اثر مجاورت قیر داغ و خطرات ناشی از آن، همیشه این پروسه را با چالش روبرو میکند. سال هاست که استخر قیر در حال جوشش است و کارخانه به فعالیت خود ادامه می دهد.
پروسه تولید ایزوگام علاوه بر چالش های سختی کار، با چالش هایی مثل کمبود مواد اولیه ، قیر ، نایاب شدن پلیمر مرغوب نیز همراه است. پس از عبور از تمامی این چالش ها، حال زمان این رسیده است که ترکیبات پلیمری درجه 1، قیر خالص و مرغوب را تثبیت کنند، چسبندگی و ضخامت تست شود، شاید بارها و بارها فرایند های تولید ایزوگام تکرار شود و در نهایت به تولید ایزوگام مرغوب با مشخصه های دلخواه بیانجامد.

تفاوت های ایزوگام خوب و ایزوگام کیفیت پایین

ایزوگام خوب یعنی چی ؟ مفهوم ما از کلمه ی “خوب” در توصیف یک ایزوگام چیست ؟ به راستی چه مشخصه ها و مولفه هایی را برای “خوب بودن” یک ایزوگام در ذهن داریم ؟
اصل مطلب این است که ایزوگام خوب، مانند حلزون، به سطح میچسبد و به سختی جدا می شود. همچنین ایزوگام خوب انعطاف پذیری بالایی دارد زیرا لبه های تیز و سطح های مورب، عضو جدانشدنی هر سطحی هستند و اتفاقا خیلی از مواردی که آب به داخل نفوذ میکند، از حاشیه ها و قسمت هایی اتفاق می افتد که اصطلاحا لخت هستند. پس خیلی اهمیت دارد که ایزوگام خم شود، تا شود، حتی مچاله شود و طی این اتفاقات باز ایزوگام به حالت اولیه خود بازگردد.
در طی پروسه ی اخذ اعتبار و تاییدیه از استاندارد ایران همین مشخصه ها چندین بار مورد آزمایش قرار میگیرند و درصورت مورد قبول واقع شدن کیفیت ایزوگام، مهر استاندارد کیفیت ایزوگام را بر روی آن میزنند.
در خارج از مرز ها بحث ارسال ایزوگام بسیار پیچیده تر و قوانین بسیار سختگیرانه تر است. ایزوگام صادر شده به این کشور ها باید خیلی خاص باشد تا شامل تمامی ویژگی های کیفیتی مورد انتظار کشور های اروپا را داشته باشد، لذا استاندارد CE اروپا علی رغم تلاش های بی شمار شرکت های ایزوگام روی هر ایزوگامی نقش نمیبندد!
همچنین معروف ترین اعتبار جهانی که با نام ISO 9001 آن را میشناسند، قوانین سختی دارد و فیلتر های قدرتمندی دارد که معدود برند های ایزوگام آنها را کسب میکنند.
پس پارامتر های برای خرید ایزوگام کاملا مشخص است:

 1. انتخاب ضخامت مناسب
 2. انتخاب کیفیت مناسب
 3. انتخاب وزن مناسب
 4. انتخاب نوع فویل دار یا بدون فویل
 5. انتخاب متراژ مناسب
 6. انتخاب بهترین برند ایزوگام
 7. چک کردن اعتبارات وتاییدیه های داخلی و خارجی
 8. انتخاب کارخانه تولید کننده مورد اعتماد
 9. تناسب قیمت و کیفیت برای خرید ایزوگام.

کیفیت ایزوگام را چگونه محک میزنند؟

ایزوگام خوب یعنی ایزوگام هیرمان
تمامی اعتبارات داخلی و خارجی این برند ایزوگام را تایید کرده اند.

 • 5 میلیمتر ضخامت!!!
 • چسبندگی بسیار پر قدرت
 • دارای بالاترین انعطاف در بین تمامی برند های ایزوگام داخلی
 • طول عمر بسیار بالا
 • محصول سفارشی کشور های اروپایی ، عربی ، خاورمیانه و آسیای شرقی
ویدیو مربوط به تست ایزوگام را از این قسمت مشاهده کنید.

بهترین ایزوگام حال حاضر در کجا و چگونه تولید میشود؟

هیچکس نمیتواند بهترین ایزوگام را به شما معرفی کند، زیرا کارخانه ها همیشه در رقابت با یکدیگر هستند. همچنین مولفه های مد نظر شما برای بهترین بودن یک ایزوگام، میتواند با مولفه های فرد دیگری کاملا در تضاد باشد. همیشه جنگ بین کیفیت و قیمت بوده که به مشخص شدن بهترین ایزوگام می انجامیده. درصورتی که بحث قیمت نباشد،همانطور که زمان خریدن ماشین، به ماشین ایده آل خود فکر میکنیم که هزار و یک قابلیت دارد، میتوانیم بین برند های ضعیف و برند های با کیفیت انتخاب کنیم، خرید بهترین ایزوگام نیز به همین شکل است. برای خرید بهترین ایزوگام نیز باید به سراغ ایزوگام هایی با ضخامت بالاتر از 4 میلیمتر و کیفیت لایه ها برویم که قیر درجه 1 خالص پالایشگاهی گرانقیمت و پلیمر های تثبیت کننده درجه 1 در مواد اولیه سازنده آنها استفاده شده باشد. ایزوگامی که بشدت چسبنده است، ظاهر زیبایی دارد، رنگ نقره ای بهترین فویل آلومینیومی بر روی آن چشم نوازی میکند، براحتی تا میشود و حتی طی سال های متوالی کوچکترین ترک خوردگی یا شکستگی در آن دیده نمیشود.
ایزوگام سوپرصادراتی هیرمان دلیجان، بهترین ایزوگام در سطح کشور است. این ایزوگام تمامی مشخصه های بالا را دارد، 5 میلیمتر نایاب، ساخته شده ا بهترین قیر موجود در پالایشگاه، بهترین پلیمر ، بهترین فویل آلومینیومی، بهترین چسبندگی، بهترین انعطاف و محبوب ترین ایزوگام بازار در خارج از کشور!
در بخش بعدی با اعتبارات و استاندارد های داخلی و خارجی که ایزوگام سوپرصادراتی هیرمان دلیجان را پیشنهاد میکنند، بیشتر آشنا شوید

اعتبارات داخلی و خارجی ایزوگام درجه 1

همانطور که در این قسمت گفتیم، ایزوگام معروفی که اعتبارات و تاییدیه های خارجی داشته باشد می تواند بیشتر از دیگر برند هایی که فاقد این اعتبارات هستند، مورد اعتماد قرار بگیرد. در ادامه این اعتبارات را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

 1. CE اروپا
  (Conformité Européenne) یا به اختصار دو حرف اولش CE ، در لغت به معنای شناخته شده در اروپا است. در مفهوم و کاربرد به این معنی است که این برند ایزوگام مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا برای بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست تولید شده است. این اعتبار به ایزوگام اجازه میدهد که در سراسر اروپا خرید و فروش شود و یعنی تمامی فیلتر های ایمنی و کیفی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
  همچنین اتحادیه اروپا که شامل ۲۸ کشور عضو با جمعیت بیش از ۵۰۰ میلیون نفر است حرکت آزاد کالاهای دارای گواهینامه CE در بازار های اروپا است را تایید کرده است.
 2. iso 9001
  ایزو 9000 یا بزرگترین سیستم مدیریت کیفیت جهانی دنباله ای از استاندارد هاست که تمامی آنها در ایزو 9001 آمده است.
  به نقل از ویکیپدیا :
  مجموعه ایزو ۹۰۰۰ شامل ۳ استاندارد اصلی و تعدادی گزارش‌های فنی به شرح زیر می‌باشد:
  ایزو ۹۰۰۰ – سیستم مدیریت کیفیت – اصول و واژه‌نامه‌ها (تعاریف)
  این بخش به تعریف دقیق خود استاندارد و شرایط اعطای استاندارد می‌پردازد و هسته اصلی استانداردهای خانواده ایزو ۹۰۰۰ محسوب می‌گردد.
  ایزو ۹۰۰۱ – سیستم مدیریت کیفیت
  الزامات شرایط معنی دار شدن استفاده از این استاندارد برای هر نوع طراحی سازمان، بخش رشد و بهره‌وری، تولیدی، نصب سیستم‌ها و ارائه خدمات یا تأمین کنندگان هر نوع خدمتی. به عبارتی این استاندارد شرایطی را خواستار می‌شود که سازمان‌ها باید داشته باشند تا رضایتمندی مشتریانشان را جلب کنند. (پس اطمینان حاصل کنید که ایزوگامی که اعتبار نامه ایزو9001 را دارد، مسیر تولیدش مورد تایید فیلتر های جهانی بوده است.)
  ایزو ۹۰۰۴ – مدیریت کیفیت
  راهنمای دستیابی به موفقیت پایدار (بهبود مستمر) این بخش به بهبود مستمر در سیستم می‌پردازد و راهنمایی‌هایی برای بهبود مستمر و بالابردن شفافیت کار سیستم و همچنین به بلوغ رساندن سیستم دارد.
 3. استاندارد ایران 
  به نقل از ویکیپدیا، در سال ۱۳۰۴ شمسی اولین قدم های ایجاد یک استاندارد داخلی صورت گرفت در سال ۱۳۳۲ به صورت یک اداره آزمایشگاهی زیر نظر اداره بازرگانی تأسیس گردید که در زمینه کنترل کالاهای وارداتی، صادراتی و تولیدات داخل کشور فعالیت نماید. در سال ۱۳۳۹ قانون ” اجازه تاُسیس موسسه‌استاندارد ایران ” در شش ماده به تصویب مجلس وقت رسید. در این سال ایران رسماً به عضویت سازمان بین‌المللی استاندارد پذیرفته شد.
  در یکی از بند های این استاندارد به وضوح مشاهده میکنیم که این استاندارددرباره کنترل کیفیت تاکید جدی دارد :
  —کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم نمودن امکانات رقابت با *کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین‌المللی

اهمیت این استاندارد ها و اعتبار این تاییدیه های بین المللی ایزوگام ، تنها زمانی مشخص میشود که بازار خرید و فروش ایزوگام پر شده است از دروغ و گران فروشی و تقلب.
پس حتما زمان خرید از اعتبار ایزوگامی که خریده اید اطمینان حاصل فرمایید.

خرید ایزوگام چه چالش هایی را با خود به همراه دارد؟

مسیر خرید ایزوگام هرروز توسط هزاران نفر طی میشود و هزاران کارشناس فروش در آن فعالیت میکنند. طبیعیست که در هر اجتماعی افراد سودجو نیز پیدا میشود!!
پیش از خرید ایزوگام باید سوالاتی را از فروشنده بپرسید:

 • آیا ایزوگام از قیر اسیدی تولید شده است ؟
 • آیا امکان ارسال فیلم تست چسبندگی ایزوگام را دارید؟
 • آیا ایزوگام انعطاف پذیر است؟
 • آیا ایزوگام اعتبارات و استاندارد های داخلی و خارجی را کسب کرده است؟

پس از کسب اطمینان از موارد بالا، احتمالا 90 درصد برند های بازار را کنار میگذارید! چون کارخانه تولید کننده آنها هیچگونه تلاشی برای ارائه ایزوگام با حداقل کیفیت ندارد.

قیمت ایزوگام یکی از اصلی ترین مولفه ها در خرید ایزوگام

خرید ایزوگام ارزان و بی کیفیت، خیلی برای شما گران تمام می شود!
شما یک بار ایزوگام ارزان را خریداری میکنید، سال بعد برای حذف آن از روی سطح اجرا شده، هزینه ی کارگر پرداخت میکنید، سپس ایزوگام خوب خرید میکنید (به قیمت تورم سال بعد)، سپس دوباره هزینه نصب را پرداخت میکنید!
اکثر برند های ایزوگام موجود در بازار تقلبی و بسیار بی کیفیت هستند و البته برخی از این برند ها برخلاف تصور قیمت های بالایی هم دارند.
پس چگونه قیمت ایزوگام بروز و عاقلانه را پیدا کنیم؟
قیمت ایزوگام چگونه محاسبه می شود و چه عوالی باعث بالا رفتن قیمت ایزوگام میشوند؟
قیمت ایزوگام طی سال های گذشته چه تغیراتی کرده اند؟ روند صعودی بازار به چه شکل بوده است؟
برای دریافت پاسخ تمامی سوالات بالا به صفحه ی قیمت ایزوگام وارد شوید.

صادرات ایزوگام به کشور های خارجی و چالش های آن

صادرات ایزوگام از ایران به کشور های دیگر همواره شرکت های ایزوگام را با چالش ها و سختی های فراوانی روبرو کرده است. در ادامه به چندمورد از آنها میپردازیم:
 1. فقط کارخانه های تولید کننده ایزوگام حق صادرات ایزوگام به کشور های دیگر را دارند برای ارسال و صادرات ایزوگام به خارج از کشور ایران، قوانینی وجود دارند که به شرکت های بازرگانی اجازه صادرات ایزوگام را نمیدهند و تنها شرکت ها و کارخانه های تولید ایزوگام قادر به صادرات ایزوگام به کشور های خارجی هستند.
 2. خرید قیر تنها باید از بورس انجام شود تا مجوز صادرات ارسال شود برای صادرات ایزوگام از ایران، قیر و برخی مواد اولیه بایستی از بورس ایران خریداری شده باشد، در غیر این صورت مجوز صادرات آن محصول صادر نمیشود.
 3. تعهد ارزی کارخانه تولید کننده ایزوگام به دولت جمهوری اسلامی ایران در طول پروسه ی گرفتن مجوز صادرات، هر شرکت باید از چندین مرحله پرداختی عبور کند. در مرحله آخر نیز قانون تعهد ارزی وارد میشود و شرکت را موظف میکند به فروش ارز دریافتی به دولت
 4. خراب شدن بازار برخی کشور های همسایه توسط صادرات بی رویه ایزوگام بی کیفیت متاسفانه برخی صادرکننده هایی که فقط به فکر سود و منافع خود هستند، یکبار صادرات و درامد نجومی را به خراب شدن ذهنیت بازار های خارجی نسبت به محصولات ایرانی ترجیح میدهند و پس از ارسال ایزوگام بی کیفیت به خارج کشور، فروش و ایجاد بازار در آن کشور عملا غیر ممکن می شود. برای مثال کشور عراق در طی سال های گذشته همکاری خوبی با ایران و بازار ایزوگام ایران داشت که طی یک پروسه ی صادرات ایزوگام بی کیفیت و عدم وجود فیلتر های کنترل کیفی در گمرک عراق، تمامی این بار بی کیفیت، به اسم “جنس ایرانی بی کیفیت” در بازار عراق جا افتاد و فروش ایزوگام به این کشور را بسیار سخت کرده است.

نصب ایزوگام به چه شکل صورت میگیرد ؟

نصب ایزوگام کاری تخصصی و دور از توانایی افراد بی تجربه در این زمینه است. گاهی شاید گفته شود که کار آسانی است و فقط حرارت دادن به ایزوگام جهت نصب آن کافیست و نیاز به داشتن دانش و تخصص خاصی نیست، ولی این کاملا اشتباه است و در ادامه به بخش هایی از آن می پردازیم:

 1. در بخش های لبه ای دیوار و قسمت های مورب، اجرای ایزوگام حتما نیازمند تخصص است که دچار نفوذ آب نشود.
 2. ایزوگام بصورت رول هایی با عرض 1 متر وجود دارند و بعد از باز شدن سطح 1 متر در 10 متر را پوشش میدهند، چنانچه کنار هم قرار بگیرند میتوانند سطح مورد نظر را پوشش دهند. بر همین اساس کنار هم قرار دادن ایزوگام ها در زمان اجرا و صاف بودن و اتو کشیدن قسمت هایی که روی هم قرار میگیرد کاری تخصصی است.
 3. چنانچه حرارت تابیده شده به ایزوگام به میزان کافی نباشدیا مدت زمان کوتاهی حرارت ببیند و نصب شود، احتمال بلند شدن آن  از روی سطحوجود دارد

بازدید کننده عزیز، در این بخش برای شما مواردی را آماده کرده ایم که به درک عمیق تری از ایزوگام برسید.
حتما در قسمت پایین صفحه، نظر خود را راجع به این قسمت برای ما بنویسید.

گالری تصاویر
WhatsApp Image 2021 08 18 at 16.02.55 2 - ایزوگام
WhatsApp Image 2021 08 03 at 15.34.20 1 - ایزوگام
راه های تشخیص ایزوگام مرغوب
WhatsApp Image 2021 07 10 at 23.59.25 2 1030x773 - ایزوگام
b25 - ایزوگام

فایل های صوتی

خیلی از مشتریان و خریداران ایزوگام، وقت مطالعه درباره ی ایزوگام را ندارند یا شاید در مسیر حرکت به سمت نمایندگی های فروش، احساس کنند دیگر برای کسب اطلاعات درباره اصل ایزوگام و قوائد خرید ایزوگام، زمانی باقی نمانده و اطمینان به فروشنده آخرین انتخاب آنهاست.
ما برای شما تمامی مطالب را بصورت گفتاری و صدا ، ضبط کرده ایم و به راحتی میتوانید حتی در حرکت و بدون نگاه کردن به صفحه گوشی از مطالب عمیق و دقیق این صفحه استفاده کنید.
این بخش از اطلاعات، اهمیت مطالب این صفحه را می رساند. ما در راه آگاه سازی خریداران ایزوگام، هر مسیری را هموار میکنیم.

این مقاله هرروز بروزرسانی میشود و مطالب و اخبار جدید تر در حوزه ایزوگام از طریق همین صفحه به سمع و نظر شما عزیزان خواهد رسید. 
درحال آپلود فایل های صوتی…

ویدیو ها 

شنیدن و خواندن کی بود مانند دیدن ؟
ویدیو هایی را برای شما آماده کرده ایم تا ایزوگام را ببینید، ایزوگام واقعی را بشناسید، با جنس مرغوب بازار آشنا شوید، طریقه نصب تخصصی ایزوگام را مشاهده کنید، تست ایزوگام در کارخانه را ببینید و حرف های برخی خریداران ایزوگام را بشنوید.

یک ایزوگام خوب در کجا تولید می شود ؟

جدول ها

مسلم است که هیچ تحلیلی، آنقدر که در جدول و آمار و ارقام، خودنمایی میکند، در دیگر روش های نمایش، به چشم نمی آید.
درک بهتر و فهم آسان تر اعداد و ارقام و تحلیل های بازار خرید و فروش ایزوگام را در این قسمت برای شما قرار دادیم.
مشاهده کنید و لذت ببرید.

جدول تحلیل قیمت سالانه ایزوگام

ضخامت/ سال139813971396
3 میلیمتر11 هزار تومان9 هزار تومان3هزار و سیصد تومان
4 میلیمتر15 هزار تومان12 هزار تومان5 هزار تومان

مشاهده جدول کامل قیمت ایزوگام

ایزوگام از چه مواد و ترکیباتی ساخته شده است؟

ایزوگام از قیر و پلیمر ساخته شده که پلیمر به تثبیت قیر کمک میکند.

ایزوگام تقلبی را چگونه بشناسیم؟

ایزوگام تقلبی انعطاف پذیری مناسبی ندارد و شکننده است. گاهی برای افزایش وزن رول ها، در مرحله تولید، به مواد سازنده ی آن پودر سنگ اظافه میکنند.

بهترین ایزوگام چه مشخصاتی دارد و به چه قیمتی میشود آن را تهیه کرد؟

بهترین برند های ایزوگام از انعطاف بسیار بالایی برخوردارند و وزن مناسبی دارند. در مواد اولیه آن قیر درجه یک و پلیمر مرغوب استفاده شده.

guest
8 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شفیعی
شفیعی
28 آگوست , 2021 11:52

ایزوگام چقدر باحاله نمیدونستیم!

الهام یکتا
الهام یکتا
28 آگوست , 2021 11:57
پاسخ به  شفیعی

سلام خوشحالیم که خوشتون اومده
از مطالب ما دیدن کنید هرروز مطالب جدید راجع به ایزوگام گذاشته میشه.

قاسم زاده
قاسم زاده
28 آگوست , 2021 11:51

سلام قیمت ایزوگام امروز چند شده ؟ رفته بالا ؟

الهام یکتا
الهام یکتا
28 آگوست , 2021 11:59
پاسخ به  قاسم زاده

سلام جناب قاسم زاده، بله متاسفانه امروز کمی افزایش قیمت داشتیم. برای استعلام قیمت ایزوگام ، از این صفحه https://izogamco.com/product-price اقدام کنید.

شهاب عامری
شهاب عامری
28 آگوست , 2021 11:50

ممنون از مطالبی که گذاشتید خیلی مفید هستن، از الان به بعد ایزوگام رو بهتر میشناسم قبلا فکر میکردم همشون عین همن و تولیدشون راحته.

الهام یکتا
الهام یکتا
28 آگوست , 2021 12:02
پاسخ به  شهاب عامری

سلام ، خوشحالیم که تونستیم نظر شما رو راجع به ایزوگام عوض کنیم. تمام هدف ما بالابردن سطح شناخت مشتریان از ایزوگام است.

هادی
هادی
28 آگوست , 2021 11:42

ایزوگام چی بخریم چه مارکی؟

الهام یکتا
الهام یکتا
28 آگوست , 2021 12:03
پاسخ به  هادی

سلام از صفحه ی https://izogamco.com/محصولات دیدن فرمایید و بهترین ایزوگام را انتخاب کنید.